Świńska grypa po raz kolejny zaatakowała Polskę. Nie żyje pierwsza ofiara śmiertelnej choroby, a zarażonych zostało już kilkadziesiąt osób w całej Polsce. Jeżeli wirusa nie uda się zatrzymać, Polsce może grozić jedna z największych epidemii od lat.

Świńska grypa dotarła do Wrocławia. W tamtejszym Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej przebywa obecnie 20 osób, które zmagają się z tą paskudną chorobą. Niestety, dla jednego dla pacjentów tego szpitala walka się już zakończyła – nie udało się go uratować.

Jedna ofiara śmiertelna

Wirus AH1N1 opanował Wrocław. Najbardziej da się to odczuć w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej, gdzie nałożony musiał zostać specjalny rygor – od końca stycznia obowiązuje tam zakaz odwiedzania pacjentów. W tej samej placówce doszło do zgonu jednej z pacjentek, która również zachorowała na tzn. świńską grypę. Zmarła miała 60 lat i trafiła do szpitala zaledwie kilka dni przed śmiercią. Jej stan był na tyle ciężki, że lekarzom nie udało się jej uratować.

Informację o zgonie pacjentki potwierdziła rzecznik prasowa szpitala, Monika Kowalska.

Rodzina i bliscy osób, które leżą w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, nie będą mogły skorzystać z możliwości odwiedzin, jeśli odwiedzany pacjent leży na oddziale kardiologii, nefrologii bądź też medycyny transplantacyjnej. O obostrzeniach tych zadecydowały władze szpitala. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zakaz ten zostanie zniesiony.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Robert Janowski nie przypomina dawnego siebie. Całkiem zmienił wizerunek

Świńska grypa atakuje Polskę. Wirus rozprzestrzenia się w zaskakującym tempie

Nie tylko Wrocław zmaga się obecnie z problemem świńskiej grypy. Zachorowania na AH1N1 odnotowano również w Bielsku – Białej, gdzie z wirusem zmaga się już 15 osób. Podobnie jest również w Małopolsce – tam od początku roku pojawiło się aż 31 przypadków zachorowań. Szpitale w Krakowie i Tarnowie również wypełnione są pacjentami chorującymi na AH1N1.

Lekarze alarmują – świńska grypa jest chorobą zakaźną i wyjątkowo niebezpieczną. Aby ustrzec się przez zachorowaniem należy szczególnie dbać o higienę, a przede wszystkim się zaszczepić.

W tej chwili mówimy jedynie o ognisku epidemiologicznej, ale jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, dojść może do epidemii, a co za tym idzie, kolejnych przypadków śmiertelnych. Koniecznie zadbajmy o zdrowie swoje oraz swoich najbliższych.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Miażdżąca promocja w Rossmannie. Będą rozdawać produkty ZA DARMO!
  2. Nie uwierzycie, kim jest żona Jurka Owsiaka. Prawica dostanie zawału
  3. Prezydent ogłosił „poszukiwanie dzbanów”. Wandale zniszczyli plac zabaw dla niepełnosprawnych
  4. Nagranie z Dudą w sklepie podbija zagraniczny internet. Obcokrajowcy są zachwyceni
  5. Cały świat liczył, że Polska będzie potęgą produkcji grafenu. Te marzenia właśnie boleśnie się skończyły

 

Marta Kaczyńska wspomina rodziców. Zdjęcia poruszyły serca internautów

Źródło: Radio Zet