Czy alkomat da się oszukać? Pomysłów jest co najmniej kilka

Czy alkomat da się oszukać? Pomysłów jest co najmniej kilka Źródło: youtube.com/fakt24

Święta Wielkanocne sprawiły, że na drogach pojawiło się wielu kierowców zmierzających do domów, aby spędzić ten świąteczny czas z rodziną. Niestety, wśród tych, którzy chcą dojechać bezpiecznie, czają się prowadzący pojazdami, którzy nic nie robią sobie z ostrzeżeń dotyczących jazdy w stanie nietrzeźwości. Policja wyznała, że kreatywność złapanych na złym uczynku uczestników ruchu drogowego jest zadziwiająca.

Święta Wielkanocne to czas odpoczynku, modlitwy i rodzinnych spotkań. W trakcie tego okresu, na drogach pojawiają się wzmożone patrole policji, która dba o to, aby każdy z kierowców bezpiecznie dotarł do celu, w którym zmierza. Mimo zaleceń ze strony policji i gróźb mandatu, a także pozbawienia prawy jazdy, część kierujących próbuje oszukać alkomat, aby nie szczędzić sobie alkoholu na wielkanocnym stole. Kreatywności w oszukiwaniu patroli policyjnych Polakom nie brakuje.

Święta to czas wzmożonych kontroli. Polacy próbują oszukać alkomaty

Według policjantów, jak też wpisów w internecie - kierowcy, którzy pili poprzedniej doby bardzo często próbują zmylić alkomat, a pomysły, jakie mają, są niekiedy wybitnie komiczne. Przez wiele lat, wśród prowadzących pojazdów istniał swoisty mit, jakoby automat dał się oszukiwać po miętowym cukierku, albo wyżyciu kilku gum. Woń i konsystencja słodyczy miały, według wierzących w mit, sprawić, że gorzki posmak alkoholu zostanie całkowicie zniwelowany. I o ile rzeczywiście takie produkty są w stanie sprawić, że nasz oddech w trakcie kontroli policyjnej będzie świeższy, to nie oszuka on maszynki.

Kolejnymi sposobami, którymi kierowcy próbowali zmylić funkcjonariuszy, są takie rzeczy, jak zimny prysznic, czy przeżuwanie ziaren kawy oraz ząbków cebuli i czosnku. Wszystkie te wymyślne pomysły nie są w stanie sobie jednak poradzić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy pomiar trzeźwości da się oszukać?

Według policji oszukanie alkomatu graniczy z cudem. Funkcjonariusze, którzy z roku na rok korzystają z coraz to nowszych technik pomiaru trzeźwości, nie dadzą się "wykiwać" przez poszukujących nowych, innowacyjnych pomysłów kierowców. Jak się okazuje, o wiele łatwiej oszukać alkomat w "drugą stronę". Bardzo czułe czujniki urządzenia reagują niemalże natychmiastowo na płyn do płukania ust i zębów.

Produkt, który zawiera alkohol, może sprawić, że po przebadaniu alkomatem na monitorze urządzenia pojawi się wartość pokazująca 1 promil. Efekt ten może utrzymywać się nawet przez 20 minut. Niemniej wszyscy ci, którzy obawiają się straty prawa jazdy i konsekwencji prawnych nie powinni się zamartwaić - w razie wątpliwości, policja zawsze wykona drugie badanie, które ostatecznie wszystko potwierdzi.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Córka legendarnej polskiej aktorki zginęła w TRAGICZNYM wypadku. Była zjawiskowo PIĘKNA!
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Gdzie mieszka Halinka z "Kiepskich"? Mieszkańcy nie dają spokoju aktorce

Źródło: WP.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News