Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Emoji? W kalendarzu można znaleźć więcej niezwykłych świąt

Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Emoji? W kalendarzu można znaleźć więcej niezwykłych świąt Źródło: piekło pixabay.com/Pixaline

Światowy Dzień Emoji - kiedy jest to zabawne święto? Wielu z nas codziennie przynajmniej kilka razy używa emotikon - a to chcemy się do kogoś uśmiechnąć przez ekran, a to żartobliwie wysłać jakiś śmieszny obrazek do naszej drugiej połówki. tego dnia możemy robić to bezkarnie i, co ważniejsze, do woli!

Światowy Dzień Emoji - jak świętować ten wspaniały dzień? Codziennie wysyłamy do znajomych emotikony, więc na tę okazję powinniśmy przygotować coś specjalnego. Można napisać całą historię z samych emoji - może powinniśmy spróbować czegoś takiego? Wyjaśniamy kiedy odbywa się ten dzień.

Światowy Dzień Emoji - data

Światowy Dzień Emoji powinni obchodzić wszyscy użytkownicy czatów i smartfonów - przecież te typy komunikacji niesamowicie często korzystają z różnego rodzaju obrazków to przekazywania sobie wiadomości, czy po prostu do podkreślenia emocji, o których piszą. Dlatego, w celu celebracji użytkowania tych ikon, obchodzimy ten dzień, w którym możemy bez żadnych zahamowań używać emotek, wysyłać z nimi łańcuszki i wrzucać je na tablice naszych najbliższych - przecież to nie tylko mały żarcik, ale także pokazanie naszego uczucia. 

Z datą tego ważnego święta wiąże się bardzo zabawna historia, która, jakżeby inaczej, łączy się z emoji. Na zachodnim rynku te ikony stały się niezwykle popularne dopiero po 2011 roku, kiedy to do powszechnego użytku wprowadził je pierwszy sprzedawany na masową skalę smartfon na świecie - iPhone od firmy Apple. Taki sposób "mówienia", czy raczej pokazywania swoich emocji od razu zawojował rynek i wszelkiego rodzaju komunikatory. Jedną z oryginalnych emoji dostępnych na iPhonie był kalendarz - mogliśmy przypominać naszym znajomym o wydarzeniach, czy umawiać się z nimi na jakieś spotkanie używając tego obrazka. Co ciekawe, okazywał on specyficzną datę - 17 lipca. Z tego właśnie powodu to właśnie tego dnia obchodzimy święto tych mini-obrazków. Dobrze więc zapisać sobie tę datę w kalendarzu!

Światowy Dzień Ikon Emoji

Jest wiele różnych sposobów obchodzenia Światowego Dnia Ikon Emoji. Oczywiście możemy ich po prostu używać tak, jak robimy to na co dzień - jest to w pewnym sensie świętowanie, jeśli tylko myślimy o tym i robimy to z premedytacją. Jednak aby wspiąć się na wyższy poziom i zrobić tego dnia coś nowego, mamy kilka pomysłów na dobrą zabawę

Jeśli nasi znajomi mają ochotę pobawić się z nami w małą grę, możemy na wspólnym czacie na Facebooku lub innej aplikacji stworzyć emoji-kalambury. Jedna osoba wysyła ciąg emoji, który ma przedstawiać jakąś frazę - możemy się na przykład umówić na tytuły filmów - a reszta musi zgadnąć co przedstawia ten ciąg obrazków. Osoba, która pierwsza odgadnie, musi dać kolejną zagadkę.

Jeśli chcemy pobawić się w coś bardziej czasochłonnego, możemy postarać się ułożyć historię z samych emoji. Obecnie jest ich tyle, że nie powinniśmy mieć problemu z brakiem słów. Może to być nie lada ćwiczenie na wyobraźnię - jeśli zaczniemy na przykład od emoji księżniczki, dokąd doprowadzi nas taka historia? Czy będzie to tryumfalna opowieść o bohaterskim rycerzu, czy może raczej tragedia podobna do historii szekspirowskiej Ofelii?

Fb chat emoji, symbole emoji, emotikony

Warto pamiętać pewne różnice pomiędzy emoji. Jeśli mamy telefon z systemem android, a nasi znajomi z systemem iOS, ich obrazki mogą różnić się od tych dostępnym na naszej platformie! Jeszcze ciekawiej jest na Facebooku albo w systemie Windows - tamtejsze emotikony też się różnią i są przygotowywane przez firmy operujące tymi produktami, więc może się stać tak, że naszego ulubionego obrazka z telefonu nie będzie na naszym komputerze lub odwrotnie!

Musimy też pamiętać o różnicy pomiędzy emoji a emotikonami. Te pierwsze są dostępne na różnych platformach i występują od razu w formie gotowych obrazków, które możemy wybrać z bardzo długiej listy. Emotikony możemy pamiętać jeszcze z komunikatorów takich jak gadu-gadu i innych tekstowych sposobów komunikacji. Te obrazki, tzw. buźki, tworzone są z dostępnych na każdej klawiaturze znaków i niekoniecznie mają swój graficzny odpowiednik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dzień Łapania za Tyłek - po prostu tego nie rób
  2. Światowy Dzień Pocałunku - kiedy jest to święto?
  3. Dzień Frytek 2019 - święto polskie czy międzynarodowe?
  4. Dzień bez Telefonu Komórkowego - warto odłożyć smartfona
  5. Top 10 najpopularniejszych wpisów na wykop.pl w kwietniu 2019
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News