To co właśnie wydarzyło się na Marszu Niepodległości zszokowało cały świat zachodni. Część uczestników wydarzenia zatrzymała się na Moście Poniatowskiego i wywiesiła kontrowersyjny baner ogromnych rozmiarów.

Nie wszyscy zgadzają się oczywiście z prezentowanymi przez grupę wartościami. Polaków ostro podzielił jeden z banerów, który rozwiesiła na moście część uczestników pochodu.

Nastroje antyimigranckie wśród uczestników Marszu Niepodległości są dosyć powszechnie obecne. Niewiele osób spodziewało się jednak, że ujawnią je oni w tak dosadny, stanowczy sposób.

Szokująca grafika

Na gigantycznym banerze rozwiniętym przez część uczestników Marszu zobaczyć możemy powszechnie znany symbol, jakim jest koń trojański. Znajdują się w nim uchodźcy oraz imigranci, którzy próbują „zakraść się” w ten sposób do Europy.

Drogę uchodźców blokuje jednak na grafice mężczyzna rzucający w ich koktajl Mołotowa, który bezpośrednio doprowadzić ma do śmierci znajdujących się wewnątrz ludzi.

Obrazy z Warszawy natychmiast zostały podchwycone przez komentatorów z zachodu, którzy masowo wyrażają oburzenie taką retoryką. Zaznaczają, że zachęcanie treścią grafiki do mordu, nie wpisuje się w hasło tegorocznego Marszu, które nawiązuje bezpośrednio do religii chrześcijańskiej, opierającej się przecież na miłości do wszystkich bliźnich.

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji

Zobacz również