Grabowski miał nie zagrać w Kiepskich! Prawda wyszła na jaw po latach

Grabowski miał nie zagrać w Kiepskich! Prawda wyszła na jaw po latach

"Świat według Kiepskich" jest jednym z najchętniej oglądanych seriali w telewizji Polsat. Perypetie Ferdka i jego rodziny oglądają miliony Polaków, śmiejąc się z komicznej i absurdalnej wizji rzeczywistości. Po latach wyszła na jaw prawda o roli głównego bohatera.

"Świat według Kiepskich" ukazuje absurdy życia w Polsce. Charakterystyczne dialogi, niepowtarzalne postaci i znane nazwiska w obsadzie - to zdecydowany sukces tytułu. Dzisiaj Ferdek Kiepski jest utożsamiany z Andrzejem Grabowskim. Nierozerwalna rola sprawiła, że artysta zżył się z planem i przyjaciółmi produkcji. Okazuje się, że aktor mógł tej roli nie dostać. To innemu, znanemu komediowemu artyście w pierwszej kolejności zaproponowano odtworzenie roli niesfornego bezrobotnego.

Kto miał otrzymać rolę Ferdka? "Świat według Kiepskich" miał mieć zupełnie innego głównego bohatera

To Janusz Rewiński - aktor i satyryk miał stanąć na czele obsady. Mężczyźnie zaproponowano rolę, jednak odmówił. Podobno scenariusz nie był dla niego satysfakcjonujący. Później, rolę zaproponowano właśnie Andrzejowi Grabowskiemu, który wcielenie się w nietuzinkowego wrocławianina uznał za zawodową próbę. Udało się, a na planie serialu pojawia się codziennie. Sitcom o życiu bezrobotnego i przebojowej pielęgniarki widzowie pokochali od pierwszego odcinka. Polsat zaproponował rolę znanym polskim aktorom. Grabowski, Kipiel-Sztuka, Kotys, Żukowski - to oni wcielili się w charakterystyczne postaci. Serial Polsatu jest obecnie na drugim miejscu najdłużej emitowanych polskich seriali. Wyprzedza go tylko telenowela "Klan". Od 1999 roku na planie hitowego tytułu pojawiły się tysiące znanych aktorów, którzy występowali epizodycznie. Założenie scenarzystów jest proste: ma być stereotypowo i śmiesznie.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kim jest Janusz Rewiński?

Aktor, satyryk, reżyser. Jego najgłośniejszą rolą stała się ta Siary z "Kilera". Charakterny biznesmen walczył ze światem przestępczym, a jego wypowiedzi weszły do potocznego użycia natychmiast po premierze. Wystąpił także w produkcjach "Gulczas, a jak myślisz...", "Superprodukcji", czy chociażby w "Podróżach Pana Kleksa". W latach 90-tych był zaangażowany w politykę i utworzył Polską Partię Przyjaciół Piwa. Mężczyzna doskonale demaskował polskie przywary i komentował rzeczywistość. Komediant i rewelacyjny aktor dzisiaj rzadko pojawia się w mediach lub w prasie. Zajmuje się rolnictwem i hodowlą. Serial "Świat według Kiepskich" pojawia się na antenie Polsatu od niemal dwudziestu lat. Okazuje się, że wierni fani nie wyobrażają sobie wieczorów bez spotkania z charakterystycznymi bohaterami.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdę Polsatu trochę poniosło. Jej zdjęcie niejednemu odebrało mowę
  2. Sylwester z TVP to będzie porażka?! Polsat odkrywa swoje karty
  3. Gwiazda Polsatu zdecydowała się na BARDZO kontrowersyjny ruch. Odważnie!
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Nie mam ochoty na swojego faceta. Oto 10 porad, które podpowiedzą, co zrobić
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News