Wodecki i Kożuchowska to tylko początek listy. Przez 20 lat w "Kiepskich" zagrali znani wszystkim Polakom gwiazdorzy

Wodecki i Kożuchowska to tylko początek listy. Przez 20 lat w "Kiepskich" zagrali znani wszystkim Polakom gwiazdorzy Źródło: Screen/Youtube/ATM Grupa

"Świat według Kiepskich" to polski serial komediowy, który nieprzerwanie emitowany jest na antenie Polsatu od 1999 roku. Polscy widzowie uwielbiają śledzić losy bohaterów rodziny Kiepskich. Oprócz podstawowych postaci w czasie trwania serialu swoje epizodyczne role zaliczyły również wielkie polskie gwiazdy, których przez lata gościło tam naprawdę wiele.

"Świat według Kiepskich" to wielki hit telewizji Polsat, który od lat przyciąga przed telewizory miliony Polaków. Za ogromny sukces tego serialu odpowiadają barwne, charakterystyczne postacie. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że poza podstawową grupą stałych aktorów, która pojawia się w każdym odcinku, w produkcji udział wzięła również epizodycznie plejada polskich gwiazd. Zbigniew Wodecki czy Małgorzata Kożuchowska to dopiero początek naprawdę długiej i imponującej listy nazwisk.

"Świat według Kiepskich" nieprzerwanie emitowany od 20 lat 

"Świat według Kiepskich" widnieje na antenie Polsatu od roku 1999 roku, kiedy to premierę miał pierwszy odcinek serialu. Za reżyserię serialu w poszczególnych latach odpowiadali Okiła Kamidov, Patrick Yoka i Adek Grabiński. Wszyscy pamiętają słynną piosenkę tytułową wykonywaną przez zespół Big Cyc. 

Serial miał aż 32 serie, każda po kilkanaście odcinków. W czasie trwania emisji serialu w "Świecie według Kiepskich" gościnnie wystąpiło wiele znanych postaci w z polskiej branży rozrywkowej. O większości przykładów pewnie nawet nie pamiętacie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Plejada polskich gwiazd w serialu

Jest to serial zbudowany głównie na podstawie ciekawych, wyrazistych postaci odegranych przez fantastycznych polskich aktorów. Przypomnijmy, że Andrzej Grabowski gra w produkcji Ferdynanda Kiepskiego, Bartosz Żukowski jego syna Waldemara, a Ryszard Kotys upierdliwego sąsiada Kiepskich, Mariana Paździocha. 

Poza głównymi bohaterami serialu w różnych odcinkach epizodycznie pojawiała się cała plejada polskich gwiazd. Jednym z najciekawszych gościnnych występów w serialu była obecność Zbigniewa Wodeckiego, który zagrał samego siebie i nawet wykonał w tym odcinku jeden ze swoich największych przebojów. 

Inną ze znanych osób, która pojawiła się gościnnie w produkcji Polsatu była Małgorzata Kożuchowska, która wcieliła się w pielęgniarkę, koleżankę Haliny Kiepskiej z pracy. Jeden z odcinków był hołdem złożonym legendarnemu serialowi "Czterdziestolatek". Wtedy na ekranie w mieszkaniu Kiepskich pojawił się Andrzej Kopiczyński odtwórca roli inżyniera Karwowskiego i Roman Kłosowski grający Maliniaka. 

Wielka popularnością cieszył się odcinek, w którym Krzysztof Ibisz pokazał dystans do siebie i zagrał postać, która przesadnie dba o swój wygląd i instruuje Ferdka Kiepskiego odnośnie korzystania z solarium.  Wszyscy pamiętamy również brawurową rolę Tomasza Karolaka jako diabła. Innymi celebrytami, którzy gościnnie pojawili w "Świecie według Kiepskich" są m.in.: były piłkarz Lechii Gdańsk Sebastian Mila, Agnieszka Więdłocha, Jan Wieczorkowski, Rafał Cieszyński czy Jacek Braciak. Te epizodyczne, gościnne występy gwiazd przez lata były gratką dla fanów serialu. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. "Od niego wszystko się zaczęło". Polsat przekazał Polakom smutne informacje. Nie żyje Zbigniew Nowek
  2. Media tego nie zauważyły. Niesamowite zachowanie syna Wiśniewskiego za kulisami festiwalu w Opolu
  3. Aneta wstydzi się pokazywać z otyłą córką. "To nie moja wina"
  4. Iwona zorganizowała kultowe wiejskie wesele. Od przyjaciół z miasta usłyszała tak przykre słowa, że aż boli na samą myśl

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News