Atak na polski konsulat. Żydzi zamazali ściany czymś strasznym

Atak na polski konsulat. Żydzi zamazali ściany czymś strasznym

Zatrważające wieści z Tel-Avivu. Polski konsulat w tym izraelskim mieście został zaatakowany przez nieznanych wandali. Sprawcy pomazali ściany konsulatu obraźliwymi napisami. Izraelska policja już zajęła się tą sprawą. Doniesienia o tym, co zrobili Żydzi zszokowały cały świat.

Nieznani sprawcy, którzy są autorami obraźliwych napisów, najprawdopodobniej zaatakowali w nocy z soboty na niedzielę. Na wjeździe do konsulatu umieszczono napisy takie jak "mordercy", "polskie gówno". Nie poprzestano jednak tylko na słowach. Oprócz tych znalazły się też symbole III Rzeszy - zwłaszcza swastyki. Jak podają izraelskie media, pierwsi świadkowie, którzy zauważyli napisy i swastyki mieli być w ciężkim szoku. ZOBACZ TAKŻE: Izrael oskarża Polskę! "Nie mogą przestać nam ubliżać"

Żydzi nie mają wątpliwości, kto to zrobił

Jak podaje izraelski portal informacyjny Haaretz.com, sprawcami mają być Żydzi wzburzeni słowami premiera Polski, Mateusza Morawieckiego. Chodzi o to, co Morawiecki powiedział podczas konferencji w Monachium. To tam został zapytany przez izraelskiego dziennikarza o to, czy mówienie o polskich zbrodniarzach będzie karane. Polityk odpowiedział, że nie będzie karania za mówienie o tych zbrodniarzach, tak jak nie będzie karane mówienie o zbrodniarzach żydowskich. Odpowiedź ta wywołała jeszcze większe załamanie na linii Polska - Izrael i pogłębiła tylko kryzys, który zaczął się na końcu stycznia. Słowa te wzburzyły cały świat, ale Izrael szczególnie. Sprawie z uwagą przygląda się cały świat, który jest w ciężkim szoku. Dotąd żaden z krajów, który zaliczany jest do grupy zachodnich państw nie był w tak napiętych i trudnych stosunkach jak Polska. ZOBACZ TAKŻE: Premier Izraela poniżył Morawieckiego! Cały świat wryło źródło: gazeta.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu