Właśnie wyszło na jaw, że ruszyło postępowanie karne w sprawie Lecha Wałęsy. Były prezydent jest najlepszym dowodem na to, że nie ma wyłącznie czarnych lub białych postaci historycznych. Kontrowersje wokół byłego prezydenta nie cichną. 

Sprawą Wałęsy zajmuje się IPN. Wszczęte przez instytut postępowanie karne ma na celu sprawdzenie, czy były prezydent złożył fałszywe zeznania, tłumacząc się z teczek znalezionych w domu Czesława Kiszczaka. Dokumenty miały dowodzić współpracy Wałęsy z SB.

Sam zainteresowany stanowczo wyparł się zarzutów postawionych mu przy okazji udostępnienia akt. Podważył ich autentyczność i zaprzeczył, jakoby miał kiedykolwiek czerpać korzyści majątkowe od SB lub pisać donosy dla służb. Teraz IPN sprawdzi, czy były prezydent mówił prawdę.

– Prokurator Głównej Komisji wszczął śledztwo w sprawie złożenia przez Lecha Wałęsę nieprawdziwych zeznań mających służyć za dowód w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku – mówił dla PAP Andrzej Pozorski, dyrektor Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, zastępca Prokuratora Generalnego.

źródło: wiadomości.dziennik.pl

...

Zobacz również