Do potężnego tąpnięcia może dojść niebawem w Sojuszu Północnoatlantyckim. Już niebawem jeden z najpotężniejszych sygnotariuszy paktu może wystąpić z sojuszu. Przykład tego potężnego kraju mógłby stanowić precedens, który następnie powielałyby inne kraje.

Turcja niedługo może opuścić szeregi NATO. Wszystko wskutek kontrowersyjnej sytuacji, która miała miejsce w zeszłym tygodniu podczas ćwiczeń sił sojuszu w Norwegii. Wówczas legendarny lider Turków Mustafa Kemal Ataturk oraz obecny prezydent kraju Recep Tayyip Erdogan zostali określeni mianem „przeciwników”. Erdogan odebrał to jako „atak na Turcję i jej obywateli”.

Błyskawiczna reakcja

Doradca prezydenta Erdogana, Yalcın Topcu w wypowiedzi dla lokalnych mediów stwierdził, że „obecność Turcji w NATO stała się wątpliwa”. Sam Erdogan wypowiadał się w podobnie ostrym tonie.

To, co zrobiło NATO jest skandalem. Wiedzą, że nie są w stanie powstrzymać naszego kraju, dlatego stawiają nas w roli wrogów. Mam nadzieję, że ci, którzy dopuścili się tego kroku zrozumieli swój błąd. (…) To nie sprawa osobista ani partii, ale kwestia wagi państwowej – twierdzi Erdogan.

Prezydent Turcji nie przyjął przeprosin od NATO, które tylko dodatkowo go rozjuszyły.

Ćwiczenia NATO w Norwegii były wyjątkowym przykładem bezczelności. Niektóre błędy nie mogą być jednak popełnione przez głupców, a jedynie przez ludzi nikczemnych – grzmiał Erdogan.

Źródło: rt.com

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

8 zdumiewających faktów o współczesnych terrorystach

Zobacz również