Opowiedziała jak wygląda życie Świadków Jehowy
whoismargot Pixabay.com
Agata Jaroszewska - 4 Sierpnia 2020

Uciekła od Świadków Jehowy. Ujawniła ze szczegółami, jak wyglądało jej życie, porażające wyznanie

Świadkowie Jehowy byli jednym znanym jej środowiskiem, jednak w wieku 33 lat postanowiła całkowicie zmienić swoje życie i licząc się z konsekwencjami uciekła. Ujawniła kilka szczegółów zza zamkniętych drzwi rodzin należących do jej kościoła. Trudno uwierzyć w to co się tam działo, a jej relacja porusza. Zdecydowała się opowiedzieć historię z perspektywy kobiety.

Świadkowie Jehowy od zawsze ją otaczali. Rodzice wtłoczyli dziecku podstawy wiary, a młody umysł chłonął je bezwiednie. Dopiero po jakimś czasie zaczęła kwestionować prezentowane prawdy i zaczęła dostrzegać coraz więcej nieścisłości pomiędzy tym, co jest nauczane, a tym, jak wygląda to w rzeczywistości.

Wyciek danych PESEL dowód osobistyWyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupieCzytaj dalej

Zdecydowała się opowiedzieć, jak naprawdę działają Świadkowie Jehowy

Świadkowie Jehowy były dla niej całym światem i otwarcie przyznaje, że przez długi czas wiara była dla niej podstawą życia. W książce Marty Paw pojawia się wiele informacji, o których większość ludzi nie ma pojęcia. Pozornie idealne życie Świadków Jehowy przeważnie skrywa za drzwiami domów drugi, zupełnie inny wymiar. Niestety wiara nie jest gwarantem bezpieczeństwa, a Marta zdecydowała się zawalczyć o siebie i w wieku 33 lat zrezygnowała ze wszystkiego, co znała przez całe życie. Jej decyzja wiązała się z poważnymi konsekwencjami, do tej pory mama nie może utrzymywać z nią kontaktu. To, co opowiedziała na temat zamkniętej społeczności, jeży włos na głowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Małgorzata Rozenek ma zaskakujące wykształcenieWykształcenie Rozenek jest zaskakujące. Ale nikt nie przebije Maryli Rodowicz, niemal nikt nie wiedziałCzytaj dalej

Trzeba być posłusznym i pokornym

W książce "Niegodna" Marta Paw dosłownie opisuje swoje życie. To co przeżyła w czasie gdy była częścią społeczności religijnej może wywołać szok. Kobieta zgodnie ze światopoglądem Świadków Jehowy ma być przede wszystkim posłuszna i pokorna, a jako przykład jak źle wychodzi się na samodzielnym myśleniu oraz kwestionowaniu prezentowanych prawd podawana jest wygnana z raju Ewa. Marta wśród wielu opisywanych przez siebie sytuacji przytacza jedną szczególnie poruszającą.

Rodzina z obrazka, która urzeczywistniała z pozoru wszystkie najlepsze cechy borykała się z problemem przemocy domowej. Mąż podawany jako przykład wśród wiernych, tak naprawdę bił żonę i synów do krwi. Kobieta była jednak pokorna i nie mówiła o swoich problemach. To, co stało się jednej nocy, wstrząsnęło wszystkimi.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna decyzja Mateusza Morawieckiego. Nie mogło być inaczej, wszystko w związku z ogromnym dramatem ludzkim

2. Myśleli, że 12-latek ma koronawirusa. Prawda okazała się o wiele gorsza

Kobieta po prostu wstała i wyszła

Fragmenty książki można przeczytać na stronie internetowej Marty Paw. Książka "Niegodna" opisuje życie Świadków Jehowy oraz relacje, jakie panują wewnątrz zamkniętej wspólnoty. Obfituje ona we wstrząsające historie dramatów rodzin, które nie mają gdzie udać się po pomoc, bojąc się stygmatyzacji i wykluczenia. Wspomniany wcześniej mężczyzna, rzucił pewnego dnia w przypływie złości w swoją żonę cukiernicą. Ta rozbiła jej głowę, a relacja pokornej kobiety była ogromnym wstrząsem.

- Ona podeszła do niego, objęła go i ucałowała, następnie tymi samymi czułościami obdarowała po kolei każdego z synów. "Dziękuję Wam, że jesteście" - to były jej ostatnie słowa. A potem wyszła do drugiego pokoju i powiesiła się na pasku od spodni - przeczytać można we fragmencie książki cytowanej przez Wirtualną Polskę. Marta jako członkini wspólnoty nie mogła otwarcie wypowiadać swoich opinii ani samodzielnie myśleć. Relacja kobiety spisana na kartach książki jest naprawdę poruszająca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ministerstwo nagle podjęło decyzję. Wszystko odwołane, istniało za duże ryzyko dla życia i zdrowia
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim

Policjant uratował dziewczynkęPolicjant codziennie witał się z dziewczynką ze zdjęcia. Kiedy jednego dnia jej zabrakło, odkrył najbardziej bolesną prawdęCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News