Susza decyzje miast
Wikimedia Commons Cybularny CC1.0
Konrad Karpiuk - 17 Maja 2020

Największe miasta w Polsce właśnie wprowadziły dokuczliwe ograniczenia. Wszystko przez suszę

Susza daje się w znaki nie tylko rolnikom. Według zapowiedzi meteorologów, w tym roku mogą nas czekać wyjątkowo wysokie temperatury. Do tego niezbyt częste opady deszczu nie zwiastują niczego dobrego. Zmiany klimatycznie będzie można odczuć także w dużych miastach, w których latem będzie wyjątkowo upalnie. Podjęto już w tej kwestii konkretne działania.

Zapowiadana w tym roku susza może mieć destrukcyjny wpływ na nasze codzienne życie. Z powodu słabych zbiorów mogą wzrosnąć ceny żywności, a upalne dni dadzą nam się w znaki. W największych polskich miastach zdecydowano się na konkretne działania. Wprowadzono nowe zakazy, które mają pomóc w walce z suszą.

Susza zmusiła włodarzy miast do podjęcia działań

W tym roku została odnotowana najcieplejsza zima od 240 lat. Ponadto jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) średnia temperatura w Polsce była aż o 4 stopnie wyższa od utrzymującej się od lat normy. W połączeniu z brakiem opadów deszczu sytuacja jest coraz poważniejsza, przez co m.in. niedawno było głośno o pożarach w Biebrzańskim Parku Narodowym.

mamaByła w ciąży 27 razy, urodziła 69 dzieci. Wydarzyło się naprawdę, jak to możliwe?Czytaj dalej

W największych polskich miastach, takich jak między innymi Kraków, Warszawa czy Poznań podjęto decyzję o zakazie koszenia trawników. Zmiany nie będą oczywiście dotyczyć prywatnych posesji, a zieleni miejskiej. Koszenie miejskiej zieleni będzie ograniczone jedynie do trzech razy w ciągu całego roku.

Uzasadnienie decyzji Zarządu Zieleni Miejskiej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agnieszka Chylińska przeszła operacjęAgnieszka Chylińska przeszła operację podczas izolacji? Nie cichną głosy po publikacji ostatniego nagraniaCzytaj dalej

Jak tłumaczy swoją decyzję Zarząd Zieleni Miejskiej, ograniczenia koszenia trawników w miastach ma poprawić funkcjonowanie gospodarki wodnej. Dzięki wysokiej trawie ograniczony zostaje proces parowania, dzięki temu więcej wilgoci zostaje w ziemi. Ponadto ograniczenie koszenia trawników zmniejszy koszty, jakie ponosi miasto.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzisiaj wszyscy czekali na wiadomości Ministerstwa Zdrowia. W końcu się pojawiły, są kolejne ofiary epidemii w Polsce
2.
Fryzjer mimo zakazu nielegalnie strzygł klientów. Szybko pożałowała

Choć nie ma zakazu koszenia trawników na prywatnych posesjach, warto wziąć sobie do serca decyzje włodarzy miasta. Nawet jeśli mieszkamy z dala od aglomeracji, a mamy na podwórku trawnik, na czas suszy ograniczmy jego koszenie. Pamiętajmy także o drzewach, które dając cień, zmniejszają destrukcyjne działanie słońca.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa
  2. Piękna Polka przegrała zakład. Musiała się rozebrać i wejść do lodowatego morza (WIDEO)
  3. Jednej rzeczy w filmie Sekielskich nie było. Właśnie ujawniono nowe dowody ws. biskupa Janiaka
  4. Czym jest choroba PIMS-TS, która atakuje dzieci razem z koronawirusem? Wiadomo, jak rozpoznać objawy
  5. TVP nagle przekazało niewiarygodną wiadomość. Ciężko w to uwierzyć, totalne zaskoczenie
  6. Przed pójściem spać nałóż miód na liść kapusty. Spodziewaj się ogromnego efektu

ChłopiecZwiązali 6-latka i zamknęli w szopie. Powód, dla którego znęcali się nad chłopcem, nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Źródło: Zeberka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News