Jaka suknia ślubna - prosta, koronkowa, krótka czy zwiewna? Najlepsze pomysły

Jaka suknia ślubna - prosta, koronkowa, krótka czy zwiewna? Najlepsze pomysły Źródło: Pixabay/MichaelGaida

Suknia ślubna - prosta, zwiewna, z koronką, krótka, z trenem, na ramiączkach, dopasowana, a może suknia ślubna z rozcięciem? Wybór ślubnych sukienek jest ogromny i łatwo można się w nim pogubić. Doradzamy, jaką suknię ślubną wybrać.

Suknia ślubna - prosta metoda, na wybór idealnej sukienki

Suknia ślubna - prosta, z koronką, z trenem, krótka a może zwiewna? Wybór sukni na swój wielki dzień nie jest łatwym zadaniem. Po pierwsze, nie należy kupować sukni ślubnej, dopóki nie ma się ustalonych najważniejszych kwestii dotyczących ceremonii i wesela. Na jaką porę roku zaplanowany jest ślub? Będzie to ślub kościelny czy cywilny? Odpowiedzi na takie pytania pozwolą to uniknąć jednego z najgorszych błędów - zakochania się w sukience, która nie pasuje do ślubu i wesela (np. gigantyczna suknia księżniczki na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego czy sukienka bez ramiączek na zimowe wesele).

Warto pamiętać też o tym, aby za zakup sukni ślubnej nie brać się zbyt późno. Według projektantów sukien ślubnych i butików ślubnych strój należy wybrać od 8 do 12 miesięcy przed dniem tej uroczystości. Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną? Trzeba kierować się sercem, w końcu to najważniejszy dzień w życiu!

Suknia ślubna z koronką

Suknia ślubna z koronką to bardzo subtelny i dziewczęcy strój na wesele. Koronkowa suknia będzie pasowała niemalże do każdego typu urody, zarówno eterycznej blondynce jak i kobiecie o południowej, hiszpańskiej urodzie. Wszystkie panny młode mogą cudownie wyglądać w koronce. Taka suknia będzie idealnie pasować do wesela w romantycznym lub rustykalnym stylu.

Suknia ślubna krótka czy z trenem?

Suknia ślubna krótka, odsłaniająca nogi czy może przeciwnie - suknia ślubna z trenem, który będzie ciągnął się za kroczącą do ołtarza panną młodą? Krótka suknia na ramiączkach to bardzo nietuzinkowy i oryginalny wybór, tylko dla odważnych lub nowoczesnych panien młodych.

Suknia z trenem to zaś piękny wyraz przywiązania do tradycji, jednak może okazać się bardzo niepraktyczna w poruszaniu się, a zwłaszcza w tańcu. Warto pomyśleć o sukni ślubnej z rozcięciem, która na pewno ułatwi chodzenie pomimo ciągnącego się trenu.

Suknia ślubna zwiewna vs suknia ślubna dopasowana

Suknia ślubna zwiewna, uszyta z delikatnego materiału, muślinu czy jedwabiu to zawsze dobry wybór. W tego typu stroju każda kobieta wygląda lekko i świeżo. Suknia ślubna dopasowana to świetne rozwiązanie, kiedy chce się podkreślić swoje kształty. Polecana raczej dla szczupłych pań. 

Suknia ślubna prosta, skromna czy bogata? Wybór należy tylko i wyłącznie do Panny Młodej, w końcu to jej wyjątkowy dzień!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ile zarabia fotograf ślubny? W Polsce się to opłaca
  2. Urlop okolicznościowy - ślub, pogrzeb, narodziny dziecka
  3. Łukasz Dziemidok: Ślub i inne informacje. Kim jest aktor Pierwszej Miłości?
  4. Mikołaj Krawczyk: Sylwia Juszczak, wiek, Instagram, ślub, Aneta Zając
  5. Jon Snow i Daenerys - czy ślub połączy parę?

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News