Koszmarna katastrofa lotnicza! Dramatyczna akcja ratunkowa trwa, są ofiary śmiertelne

Koszmarna katastrofa lotnicza! Dramatyczna akcja ratunkowa trwa, są ofiary śmiertelne

Sudan Południowy: światowe media obiegły właśnie informacje o tragicznej katastrofie lotniczej. Ucierpiało w niej łącznie 21 osób, z czego 19 miało zginąć. Jak doszło do tych dramatycznych zdarzeń?

Na pokładzie 19-miejscowego samolotu znajdowały się w czasie lotu 22 osoby. Ogłoszono już, że przetrwały trzy, z czego jedna jest w stanie krytycznym i nie wiadomo, czy uda się ją uratować. Pozostali pasażerowie najpewniej zginęli. Wciąż nie jest to jednak oficjalny bilans, gdyż na miejscu nadal ma pracować ekipa ratunkowa. Być może lekarzom uda się więc uratować więcej osób, niż obecnie mówi się w mediach.

Sudan Południowy: katastrofa lotnicza

- Nie ustaliliśmy jeszcze wszystkich szczegółów lotu, ale wiemy, że to był 19-miejscowy samolot lecący z Dżuby do Yirol tego ranka - ujawnił w rozmowie z mediami minister informacji stanu Wschodnie Wielkie Jeziora, Taban Abel Aguek. Wciąż nie wiadomo, jak dokładnie doszło do katastrofy. Na pokładzie samolotu miał przebywać obywatel Włoch, który w Sudanie Południowym pracował dla jednej z organizacji pozarządowych. Leciał nim również miejscowy biskup. On także prawdopodobnie zginął. Tożsamość większości ofiar wciąż nie jest powszechnie znana. Już wkrótce służby będą jednak zapewne musiały o tym poinformować.

Dlaczego doszło do katastrofy lotniczej?

Samolot runął tuż nad jeziorem Yirol, w którym rozbiła się maszyna. Lokalni mieszkańcy sugerują, że przyczyną tragedii mogła być mglista pogoda, jednak nie są to informacje potwierdzone przez jakiekolwiek służby prowadzące śledztwo. Opinia publiczna liczy obecnie na to, że dramatyczny bilans ofiar się nie zwiększy. Lekarze starają się pomóc tym, którym udało się przeżyć katastrofę. Zginęło w niej jednak prawdopodobnie 19 osób. Tragedia wstrząsnęła nie tylko Sudanem Południowym, ale całym światem, który zwrócił właśnie oczy w stronę tego afrykańskiego państwa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wypadek rządowej kolumny wstrząsnął krajem! Nie żyje premier
  2. Kalinę Jędrusik kochały miliony Polaków. Zmarła w zapomnieniu, otoczona kotami
  3. Kwaśniewska przeżyła największą traumę w swoim życiu. Nigdy tego nie zapomni
  4. Tragedia na Dworcu Zachodnim w Warszawie. Nie żyje mężczyzna
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News