Uwielbiana aktorka ujawniła, że jest chora. Ma stwardnienie rozsiane

Uwielbiana aktorka ujawniła, że jest chora. Ma stwardnienie rozsiane Źródło: fot. Selma Blair Instagram

Stwardnienie rozsiane to jedna ze szczególnie nieprzyjemnych chorób. Trudna z początku do wykrycia jest na późniejszym etapie szczególnie obciążająca, zwłaszcza dla układu nerwowego. Tym większe pokłony należą się osobom, które odważyły się przyznać do tego nieuleczalnego schorzenia.

Stwardnienie rozsiane na dobre pustoszy nasz organizm. Objawia się w zaburzeniach ruchowych, czuciu np. mięśni twarzy, zaburzeniach równowagi, ogólnym bólu, ale i problemach natury psychicznej. Od choroby nie ma dziś odwrotu - lekarze nie dowiedli jeszcze sposobu na wyleczenie stwardnienia rozsianego.

Fatalne wieści - aktorka ma stwardnienie rozsiane

O fatalnym schorzeniu zdecydowała się opowiedzieć publicznie amerykańska aktorka Selma Blair. Zasłynęła ona na tamtejszym ekranie głównie w takich produkcjach jak "Szkoła uwodzenia" czy "Dwóch gniewnych Charlie". Fani oglądają ją dziś np. w "American Crime Story", czy "Przyjaciołach". Dziś pozostaje chętnie śledzoną w sieci - jej profil na Instagramie obserwuje ponad 700 tys. internautów. I to właśnie tym środkiem zdecydowała się przekazać światu nowinę o fatalnej chorobie. Zdobyła się na szczere wyznanie po "ciosie", który nadszedł od lekarza ponad dwa miesiące temu. 16 sierpnia oznajmił jej, że od lat zmaga się z ukrytym, ale przybierającym na sile stwardnieniem rozsianym. Z wpisu można wnioskować, że aktorce już od dłuższego czasu dokuczały powtarzające się schorzenia. Wiadomość lekarzy spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Sama aktorka do końca nie przypuszczała, że powikłania oznaczają najgorsze. Nie traci jednak życiowego optymizmu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Choroba mnie chłonie, ale chcę dawać innym nadzieję. Nie otrzymasz pomocy, jeśli o nią nie poprosisz. To może z początku przytłoczyć. Chce się spać. Ale jestem otwartą osobą i chcę, by moje życie było bogate - przekazała na Instagramie.

Choroba postępuje od lat

Przyznała, że stwardnienie rozsiane postępowało w niej już nawet 15 lat. Wcześniej bagatelizowała jednak problemy z koordynacją, czy pamięcią. Mimo to zadeklarowała, że będzie czerpać z życia maksymalnie wiele. Wspomniała we wpisie o synu, dla którego chce się dziś poświęcić. Zaapelowała o wsparcie, nawet od przechodniów, którzy miną ją na ulicy.

Apel o pomoc

- Jeśli zauważycie, ze rozrzucam na ulicy różne rzeczy, pomóżcie mi je pozbierać – zaapelowała. Wyznała, że wciąż uczy się funkcjonowania na co dzień ze świadomością, że choruje na stwardnienie rozsiane. - Czuję ulgę, że w końcu wiem, co mi dolega – podsumowała. Aktorka nie zamierza rezygnować z robienia tego, co kocha. Pracuje nad serialem Netflixa, pt. „Another Life”.  1. Śmiertelnie chora kobieta wyprawiła ostatnią imprezę. Na końcu popełniła samobójstwo
  2. Pokochaliśmy ją za rolę w „Legalnej blondynce”. Tragiczne informacje
  3. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  4. Polskie rasy psów. Są tak piękne, a niedługo wymrą
Następny artykuł