Stulatek pójdzie do więzienia. Odbędzie karę za pedofilskie zbrodnie sprzed 40 lat

Stulatek pójdzie do więzienia. Odbędzie karę za pedofilskie zbrodnie sprzed 40 lat Źródło: źródło: pixabay.com, twitter.com/WMPolice

Po 40 latach Ralph Clark odpowiedział za zbrodnie jakich dopuścił się na dzieciach w latach 70. i 80. minionego wieku. Mający dziś 101 lat pedofil, został uznany winnym i skazany przez brytyjski sąd. Media z Wysp podają, że mężczyzna ma znikomą szansę na powrót do społeczeństwa.

Sąd z Birmingham skazał Clarka na 13 lat więzienia. Wymiar sprawiedliwości w ten sposób ukarał 101-letniego pedofila za 30 aktów seksualnych, których dopuścił się z dziećmi na przełomie lat 1974 - 1983. Clark zgwałcił bowiem 21 dziewczynek i 9 chłopców.

Clark pracował wtedy dla Królewskich Sił Powietrznych jako mechanik. Mężczyzna zastraszał swoje ofiary i zmuszał do seksu wykorzystując swój status pracownika RAF.

Richard Bond, sędzia z sądu Birmingham stwierdził, że żaden z pedofilów nie powinien się łudzić, że uniknie kary ze względu na swój wiek lub czas, który od zbrodni minął. Jak podają media brytyjskie, cytując Bonda, bardzo prawdopodobne jest, że Clark umrze w więzieniu.

Ofiary Clarka być może nigdy nie zgłosiłyby się na policję, gdyby nie fakt, że w sierpniu zeszłego roku na Facebooku zauważyli wpisy Clarka z okazji setnych urodzin. Co ciekawe, Clark jest najprawdopodobniej najstarszą osobą, jaką dotychczas skazał brytyjski wymiar sprawiedliwości.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News