Licealiści dali niesamowity popis podczas studniówki. Na parkiecie działy się cuda, nawet Iwona Pavlović dałaby 10

Licealiści dali niesamowity popis podczas studniówki. Na parkiecie działy się cuda, nawet Iwona Pavlović dałaby 10 Źródło: youtube.com/Mariusz Łubiński

Studniówka w to życiu młodych ludzi jedno z najważniejszych wydarzeń. Wszyscy chcą wtedy wyglądać jak najpiękniej i świetnie się bawić, tak aby ta noc została w ich pamięci na całe życie. Licealiści z Łochowa znaleźli na to inny sposób.

Studniówka to wspaniały czas. Dziewczyny szukają najpiękniejszej sukni, w której będą się czuły jak księżniczki, a chłopaki chcą znaleźć jak najlepiej skrojony garnitur. Poza odświętnym wyglądem najważniejsza jest dobra zabawa. A zanim ona jeszcze nastąpi, tradycją studniówek jest, że wszyscy uczniowie tańczą poloneza - polski taniec narodowy. Jak się okazuje, nie zawsze. Ci licealiści postanowili wszystkich zaskoczyć. 

Taniec godny mistrzów

Licealiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie przygotowali niesamowity pokaz. Tańcem, który pokazali widzom uczniowie, okazał się wcale nie tradycyjny polski polonez, ale przepiękny walc. Trzeba przyznać, że przygotowali swój występ jak profesjonaliści. Dziewczyny były ubrane w identyczne sukienki, a chłopcy założyli jednakowe garnitury, co wzmocniło tylko wspaniały efekt wizualny. Dwanaście par nastolatków stworzyło piękne widowisko. Można się tylko zatem domyślać, ile godzin spędzili na próbach przed występem. 

Walc lepszy niż polonez?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Walc pochodzi z Niemiec, choć obecnie ma wiele odmian. Istnieje walc wiedeński, walc angielski, walc polski w formie ABA oraz bardzo powolny rodzaj walca wywodzący się z amerykańskiej odmiany tego tańca i znany pod nazwą bostona.

Na polskich studniówkach tradycyjnie tańczy się poloneza, nasz taniec narodowy. Jest on najstarszym tańcem narodowym, pochodzi on jeszcze z czasów dworskich i uznawany jest za ogromną tradycję, jeden z z symboli polskiej kultury narodowej oraz nawiązanie do legendarnych czasów sarmackich.

Dzisiaj grzeje: 1. Film ze szpitala w Wuhan wyciekł do sieci. Nagrano objawy chorej osoby, okropny widok
2. Fatalne wiadomości o Pawle Królikowskim, operacja zakończyła się katastrofą. Dramat rodziny dopiero się rozpoczyna

Czy walc jest lepszy niż polonez? To mniej związany z nasza kulturą i tradycją, to przy tak niezwykłej oprawie z pewnością na długo zapadnie w pamięć obecnym na tej studniówce. W sekcji komentarzy na serwisie YouTube, w którym opublikowano nagranie z występu, zebrało się już wiele komentarzy wyrażających swój zachwyt i podziw dla tanecznych umiejętności licealistów z Łochowa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Listonosz porzuci przesyłkę, ale zapłacisz ty. A grozi Ci nawet sąd
  4. Był gwiazdorem "Big Brothera", teraz jest jasnowidzem. Jego wizja dla wszystkich Polaków jest przerażająca
  5. Po 500 plus czas na 500 minus. Mrowie Polaków straci swoje pieniądze

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News