Niewiarygodne, co uczniowie pokazali na swoje studniówce. Ciężko oderwać oczy od ich tańca

Niewiarygodne, co uczniowie pokazali na swoje studniówce. Ciężko oderwać oczy od ich tańca Źródło: YouTube / Slawek Mleczak

Studniówka tradycyjnie rozpoczyna się uroczystym polonezem, który tańczony jest w parach przez uczniów. W tej szkole maturzyści przygotowali na początku balu niezwykłą niespodziankę. Przygotowali występ, od którego nie sposób oderwac oczy.

Studniówka to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego maturzysty. Tradycyjnie bal przedmaturalny rozpoczyna się polonezem, który uroczyście w parach wykonują uczniowie ostatnich klas. W tej szkole licealiści dodatkowo przygotowali niezwykłą niespodziankę dla wszystkich gości. 

Studniówka to tradycyjna impreza odbywająca się przed maturami

Bal przedmaturalny zwyczajowo odbywa się około sto dni przed maturą, stąd jego potoczna nazwa "studniówka". Zabawa zwykle rozpoczyna się od uroczystego odtańczenia przez uczniów ostatnich klas Poloneza. Maturzyści Zespołu Szkół nr. 1 we Wronkach postanowili jednak nieco urozmaicić swój występ i przygotowali ogromną niespodziankę dla wszystkich obecnych na sali gości. 

Nagranie ze studniówki we Wronkach trafiło do sieci, a internauci odtworzyli je na platformie YouTube już blisko 2,5 miliona razy. To prawdziwy hit internetu, a maturzyści na pewno na długo zapamiętają swój nietypowy taniec. 

Uczniowie z Wronek przygotowali dodatkowy taniec, który zaskoczył wszystkich gości

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na filmie widać, jak grupa uczniów gromadzi się w parach na środku parkietu w sali balowej. Młodzi ludzie ustawiają się w kółku, a DJ prowadzący imprezę zapowiada, że przygotowali oni niespodziankę taneczną, która ma zachęcić wszystkich do wspaniałej zabawy aż do białego rana. Okazuje się, że oprócz tradycyjnego poloneza uczniowie zatańczą również taniec Chapelloise, znany w Polsce pod nazwą belgijka.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. Zabił ciężarną żonę podczas stosunku, ale na tym nie skończył. Okropny czyn, odbiera mowę

Chapelloise jest tradycyjnym tańcem ludowym we Francji. Tańczy się go w parach ustawionych w kole, co jakiś czas wymieniając się partnerami. W Polsce zabawa ta jest najbardziej popularna wśród środowisk harcerskich, choć belgijka tańczona jest również na pielgrzymkach, weselach oraz innych imprezach okolicznościowych. Uczniowie Zespołu Szkół nr. 1 we Wronkach oraz goście obecni na sali, na pewno na długo zapamiętają tę studniówkę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Organizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgą
  3. Właścicielka ogromnego doga zaadoptowała małego szczeniaka. Nagrał się moment ich poznania, nie do pomyślenia
  4. Galaretka drobiowa jak u mamy jest bajecznie prosta. Dziecinnie prosty przepis zawsze się udaje
  5. Kiedy rodzice zobaczyli synka po porodzie odebrało im mowę. Nawet lekarze łapali się za głowy, niezwykły przypadek

źródło: YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News