Siedmiu ukraińskich studentów, którzy uczą się an Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zostało ukaranych za robienie sobie zdjęć z flagą UPA. 

Wszyscy studenci otrzymali nagany, a czterech straciło stypendia. Według uczelni, złamali regulamin, który nakazuje studentom godne zachowanie oraz dbanie o dobre imię uczelni.

– To było siedem, odrębnych postępowań. Komisja badała sprawę każdego studenta. Decyzje komisji są następujące : wszyscy zostali ukarani naganą z ostrzeżeniem. Czterech z nich dodatkowo zostało zawieszonych w prawach studenta na jeden semestr a to oznacza, że na ten okres zawieszono im prawo do pomocy materialnej. Kilku studentów się odwołało od decyzji komisji, ale ich odwołania zostały odrzucone – powiedział dr Marek Ruba, czyli rzecznik prasowy uczelni.

Przy ustalaniu wymiaru kary nie bez znaczenia był fakt, jak zachowywali się studenci po udziale w sesji, kto udostępniał materiały itp.

źródło: gazeta.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.