W postępowej Szwecji za obrazę LGBT zostaniesz ukarany. Tymczasem w Warszawie wciąż psy dupami szczekają, a o wannie mówi się jedynie w kontekście perspektywy ataku jądrowego. Zapijaczeni cebulacy sączą gorzałę na ulicach, a łysi nacjonaliści ciskają pomidorami w artystów na Placu Zbawiciela. Tęczowych flag jak na lekarstwo, a na miejskich basztach łopoczą na wietrze biało-czerwone, plebejskie sztandary. W tej krainie rzezimieszek ubrany w dresowe szaty i sportowe ciżemki może wyzwać artystkę od ?pedalskiej lesby? i w dyby zakuty nie zostanie. Tak, bo w zacofanym Syrenim Grodzie nie ma więzień z plazmą i konsolą do gier. Tutaj standardy są średniowieczne w każdej materii.

Pomyślałem sobie, że skoro już żyjemy w takim ciemnogrodzie, w którym posłowie nie są chętni, by przyznać ochronę homoseksualistom, należy sprawdzone w Szwecji pomysły ograniczania wolności słowa zrealizować w stosunku do innej dyskryminowanej grupy. Chodzi mi o humanistów, a przede wszystkim o studentów. Wyszydzani na każdym kroku, dyskryminowani i ośmieszani. To oni od początku swej edukacji na uczelni wyższej słyszą od skrajnie prawicowych kolegów z Polibudy, że skończą za kasą w KFC.

Myślę, że musimy wprowadzić nowe regulacje prawne. Humaniści powinni mieć pierwszeństwo, jeśli chodzi o zatrudnienie. Powinni również otrzymywać fundusze, które pozwolą wyrównać ich szanse na rynku pracy opanowanym przez skrajną prawicę. Mało tego, absolutnie konieczny jest zakaz krytycznego wypowiadania się na temat humanistów i ich przyszłości. Należy kategorycznie zakazać obrażania humanistów na żywo oraz w internecie (chodzi przede wszystkim o żarty publikowane na portalach społecznościowych).

Powinniśmy rozważyć zdelegalizowanie niektórych słów takich jak ?logarytm? oraz symboli z tablicy Mendelejewa. Warto również wprowadzić parytet. Przedsiębiorcy powinni zatrudniać minimum 30 procent humanistów. Chodzi oczywiście o posady intratne, na przykład w radach nadzorczych. Nie wolno zapominać o reformie edukacji. Matematyka powinna być nauczana w specjalnych salkach i nie być obowiązkowa…

To tylko niektóre z pomysłów, które na pewno pomogą dyskryminowanym w Cebulandii humanistom. Swoje propozycje możecie umieszczać w komentarzach.

mój fanpage: LINK

Zobacz również

Naczelny poganiacz kmiotów z polskiej sceny politycznej, biesiadnik i artysta