Nowe fakty dotyczące strzelaniny w szkole w Brześciu. Prokuratura podjęła decyzję ws. 18-letniego napastnika

Nowe fakty dotyczące strzelaniny w szkole w Brześciu. Prokuratura podjęła decyzję ws. 18-letniego napastnika Źródło: www.google.com/maps

Strzelanina z Brześciu Kujawskim - po przesłuchaniu Marka N. postawiono mu zarzuty. Już wiadomo, jaką karę może ponieść przestępca.

Strzelanina, do której doszło w poniedziałek, to wciąż nie do końca wyjaśniona sprawa. Zaledwie osiemnastoletni napastnik wtargnął do szkoły podstawowej w Brześciu Kujawskim i otworzył ogień. Oprócz broni palnej miał ze sobą również petardy.

Strzelanina w szkole przeraził całą Polskę

W wyniku ataku ranne zostały 2 osoby. Woźna z raną postrzałową i 11- letnia dziewczynka z obrażeniami odniesionymi po wybuchu petardy, zostały przewiezione do szpitala. Nikomu więcej nic się nie stało, chociaż napastnik strzelał jakby na oślep, do przypadkowych osób.

Marek N., były uczeń tej szkoły, leczył się psychiatrycznie i niedawno opuścił szpital w Toruniu. Mówił o tym od razu, jak tylko ujęła go policja. Przed rokiem był widziany na boisku szkolnym z maczetą w ręku, o czym poinformowali funkcjonariusze.

- Zamaskowany młody mężczyzna w wieku 18 lat, były uczeń tej szkoły, leczący się psychiatrycznie, wtargnął na teren szkoły i dokonał, można powiedzieć, aktu terrorystycznego. Zostały użyte materiały, które można zakwalifikować, jako materiały wybuchowe. Użył też broni palnej, z której oddał kilka strzałów w stronę pracowników oraz uczniów - oświadczył wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz niedługo po zdarzeniu.

Prokuratura postawiła zarzuty 18-latkowi

Wczoraj odbyło się przesłuchanie Marka N., w czasie którego postawiono mu trzy zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa wielu osób i spowodowanie niebezpiecznego zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób. Drugi i trzeci zarzut to usiłowanie zabójstwa pracownicy szkoły i 11 -letniej uczennicy, jak również spowodowanie u nich obrażeń, w wyniku których spędzą ponad tydzień na rekonwalescencji w szpitalu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prokuratura nie ujawnia szczegółów śledztwa, jednak wiadomo, że sprawca nie osiągnął zamierzonego celu. Gdy tylko zauważono niebezpieczeństwo, uczniowie i pracownicy szkoły zaczęli uciekać z budynku. Uchroniło ich to przed bezpośrednim atakiem. Jednemu z pracowników udało się obezwładnić napastnika i utrzymać go tak do przyjazdu policji.

Nie znany jest również obecny stan, w jakim znajdują się poszkodowane, jednak ich życiu nic już nie zagraża. Śledczy ustalili, że zostały one trafione minimum dwukrotnie. Prokuratura postanowiła jednak wyjawić, jaka kara może spotkać napastnika. Według najnowszych informacji za popełnione przestępstwa 18 -latkowi grozi nawet dożywocie.

Dla dzieci i ich rodziców oferowana jest pomoc psychologa, który dostępny jest w brzeskim centrum kultury. Uruchomiono także infolinię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach!
  2. Anna Dymna totalnie PONIŻONA. Legendarna aktorka zdradziła, co mówią do niej ludzie na ulicy. To tak przykre, że chce się płakać
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. Marta Kaczyńska wprawiła wszystkich w osłupienie. Internauci nie wierzyli w to, co zobaczyli na zdjęciu
  5. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  6. Stan byłego męża Rozenek jest fatalny. Najnowsze zdjęcia ze szpitala są porażające, nie może chodzić i mówić

Źródło: Onet

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News