Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zajmuje się sprawą zhakowanej strony Światowych Dni Młodzieży, na której pojawił napis grożący masowymi zamachami na katolicką imprezę oraz odbywający się szczyt NATO.

 – Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Al-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę. Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warszawą spłoną w Świętym Ogniu! – można było przeczytać na zhakowanej stronie Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej .

Sprawą natychmiast zajęła się policja, która rozpoczęła śledztwo mające przede wszystkim na celu ujęcie autora ataku hakerskiego oraz dokładne wyjaśnienie wiarygodności jego pogróżek.

W ocenie uznanego eksperta od spraw terroryzmu islamskiego, dr. Wojciecha Szewki, za atakiem na stronę Światowych Dni Młodzieży, najprawdopodobniej nie stoi żaden Arab ze Wschodu, a raczej ktoś mieszkający w Europie (Francja lub Niemcy). Do takich wniosków doszedł na podstawie analizy tekstu umieszczonego na zhakowanej stronie, który zawiera mnóstwo błędów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: tvp info

...

Zobacz również