Na jednym z portali społecznościowych masowo została rozesłana fałszywa informacja o sympatyku Janusza Korwin-Mikkego. Strona, którą ją wrzuciła „Kobiety Lewicy”, oczerniła młodego mężczyznę zarzucając mu korzystanie z powiązań rodzinnych w celu uzyskania ogromnych dochodów za „nic nierobienie”.

Przez kilkanaście ostatnich godzin, na portalu społecznościowym Facebook była masowo udostępniana informacja jakoby Grzegorz Staromiejski, rzekomy syn kuzynki prezydenta Andrzeja Dudy został zatrudniony w Kancelarii Prezydenta jako degustator win.

W informacji opublikowanej przez popularną wśród lewicy stronę „Kobiety Lewicy” można było przeczytać, że młody mężczyzna jest wynagradzany za to sumą 6 tysięcy złotych.

Nie zabrakło również zdjęcia rzekomego krewnego głowy państwa, który miał korzystać z faktu iż w jego rodzinie są ludzie władzy. Jak się jednak okazało, informacja była fałszywa.

staro

Mężczyzna, którego zdjęcie użyto do podania fałszywej informacji nie ma żadnych związków z obecnym obozem rządzącym czy prezydentem, ani nawet nie popiera Prawa i Sprawiedliwości – w rzeczywistości często i bardzo je krytykuje.

To Grzegorz Nowowiejski, sympatyk i krakowski działacz partii Wolność vel KORWiN Janusza Korwin-Mikkego. W wyniku publikacji strony „Kobiety Lewicy” mężczyzna stał się celem masowych ataków i wyzwisk. Pod postem – który został już usunięty – pojawiły się tak niecenzuralne odpowiedzi, że trudno którekolwiek zacytować.

https://www.youtube.com/watch?v=5PjhpKArwK8

W sieci pojawił się podobny zmyślony przypadek.

fejk5

bh

...

Zobacz również