Strażacy walczą od wielu godzin. Toksyczna chmura spowija Małopolskę

Strażacy walczą od wielu godzin. Toksyczna chmura spowija Małopolskę

Trzebinia w województwie małopolskim żyje w strachu przed toksyczną chmurą pochodzącą z ogromnego pożaru. W miejscowości płonie składowisko opon, a strażacy nie mogą poradzić sobie z żywiołem już od kilku godzin. Służby apelują do mieszkańców o zamykanie okien.

Około godziny 1:00 Straż Pożarna w Trzebini otrzymała zgłoszenie o ogromnym pożarze. W miejscowości płonie nielegalne składowisko opon przy ul. Słowackiego. Próbujący ugasić ogień strażacy walczą przede wszystkim o to, by żywioł się nie rozprzestrzeniał. Do walki z nim posłano kilkadziesiąt zastępów mundurowych, w sumie aż 150 strażaków. Dym z płonących opon jest widoczny z kilku kilometrów, a odpowiedzialne za bezpieczeństwo służby proszą mieszkańców Trzebini o nieotwieranie okien i pozostanie w domostwach, jeśli jest to tylko możliwe. Przyczyna pożaru wciąż pozostaje nieznana.

Trzebinia nie jest jedyna

W ciągu ostatnich kilku dni obserwujemy dramatyczny wzrost wybuchających z niewiadomych powodów pożarów. Przedwczoraj pod Łodzią doszło do pożaru na składowisku śmieci Boruta. Kilka dni temu także warszawscy strażacy walczyli z ogromnym pożarem w sortowni odpadów przy ul. Zawodzie. Ogień wymagał ściągnięcia zastępów z kilku dzielnic miasta i okolicznych miast. Niedawno również paliło się składowisko śmieci i płyt wiórowych w warmińsko-mazurskim Olsztynie. Tam do walki z ogniem posłano aż 35 zastępów Straży. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Komendant Maj przerywa milczenie! Ma haki na polityków PiS
  2. Zborowski o wyborcach PiS: „Paskudni, obrzydliwi i obli ludzie”
  3. Co tam się dzieje?! Straż Marszałkowska ruszyła do akcji, protestujący przerażeni
źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News