Potężny wybuch wstrząsnął mieszkańcami, zawaliło się kilka budynków. Napływają coraz to nowsze informacje o zagranicznej tragedii

Potężny wybuch wstrząsnął mieszkańcami, zawaliło się kilka budynków. Napływają coraz to nowsze informacje o zagranicznej tragedii Źródło: Twitter/Politie Antwerpen

Straż pożarna w Belgii ma ręce pełne roboty. Doszło do wybuchu, w wyniku którego zaczęły się walić budynki. Jak podają służby pod gruzami znajdują się ludzie.

Straż pożarna w Antwerpii podała, że zawalił się budynek w Belgii. Służby ratunkowe pracują nad usuwaniem efektów wybuchu i udzielaniem pomocy rannym. Podejrzewa się, że ofiar tragedii może być znacznie więcej. Wciąż na temat tragicznej sytuacji napływają nowe informacje.

Straż pożarna podaje, że zawalił się budynek, pod gruzami leżą ludzie

W okolicach godziny 12:00, doszło do wybuchu Palmanshoevestr w dzielnicy, Wilrijk na przedmieściach Antwerpii. Według służb są ranni, a ponadto pod gruzami mają się znajdować kolejne ofiary. Wiadomo, że spod zawalonego budynku, służby wydobyły już dwie osoby - na szczęście wciąż żyjące.

Jak podaje straż pożarna - wciąż nie jest znana przyczyna wybuchu. Na miejscu zgromadziły się belgijskie służby ratunkowe, które asystują straży pożarnej przy akcji ratunkowej. Są jednak pierwsze hipotezy na temat przyczyn wybuchu, wszyscy mieszkańcy miasta z zapartym tchem śledzą kolejne doniesienia.

Pierwsze podejrzenia, co może być przyczyną wybuchu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na temat tragicznych wydarzeń wypowiedział się burmistrz miasta, Bart de Wever. Napisał na Twitterze, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zawalenia się ścian budynków był wybuch gazu. Z kolei jak podaje lokalna telewizja VRT, że w tym czasie firma, która zajmuje się oczyszczaniem wody, pracowała przy pobliskiej drodze - mogło dojść do błędu, który spowodował wybuch.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Kolejny sezon "Kuchennych Rewolucji". Ile na show zarabia Magda Gessler?

Jak podają kolejne źródła, w wyniku wybuchu ucierpiał więcej niż jeden budynek. Belgijskie służby w niderlandzkojęzycznej części kraju, wciąż zajmują się usuwaniem skutków tragedii. Nieznana jest dokładnie liczba osób, które przebywała w środku.

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

Źródło: Onet

Następny artykuł