Straż Narodowa będzie bronić kościołów
youtube.com WTK
Weronika Wasiak - 26 Października 2020

Niebywałe doniesienia, powstanie "Straż Narodowa". Ma bronić kościołów w Polsce

Powstanie "Straż Narodowa"? Niebywałe doniesienia właśnie przedostały się do mediów, chodzi o obronę kościołów.

Powstanie "Straż Narodowa" - zapowiedział ostatnio prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz. Wtargnięcie aktywistów do kościołów dla wszystkich było ogromnym szokiem. Zdaniem Bąkiewicza, teraz ochrona kaplic jest najważniejsza.

Dobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaDobitnie smutna wiadomość o Maryli Rodowicz. Potwierdziły się czarne przypuszczeniaCzytaj dalej

Obroną kościołów zajmie się nowopowstała "Straż Narodowa"?

W całej Polsce od minionego czwartku trwają protesty. Wywołał je wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W czwartek i piątek tysiące aktywistów przemierzało ulice większych i mniejszych miast w kraju, a w niedzielę manifestacje odbyły się przed kościołami i nie tylko.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Dziesiątki protestujących wtargnęło m.in. do krakowskiej kaplicy, przerywając mszę i wykrzykując hasło: "To jest wojna". Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, jak przytacza Interia, Robert Bąkiewicz zapowiedział utworzenie "Straży Narodowej".

- Nie chcemy, żeby te środowiska, które są środowiskami antycywilizacyjnymi, atakowały nas, katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony - samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej - mówił.

Organizacja, która nosić będzie nazwę "Straż Narodowa" będzie bronić nie tylko kościołów. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zachęcił wszystkich do dołączenia.

- Zachęcam wszystkich, aby do tej organizacji wstępowali. Będziemy bronić każdego kościoła, każdej dzielnicy, każdego miasta, każdej wioski. Z tego miejsca wzywam wszystkich katolików, że dosyć tej pacyfistycznej postawy, która powodowała, że dzisiaj bandy hołoty wchodzą do kościoła, profanują ołtarze, profanują Najświętszy Sakrament, używają wulgarnych, knajackich słów - dodał.

Bąkiewicz nawiązał do niedzielnych protestów twierdząc, że "strona narodowa została zaatakowana przez lewicowych aktywistów, a policja nie reagowała".

- Policja zupełnie na to nie reagowała (...), policja apelowała o to, żebyśmy się nie modlili, bo to jest prowokowanie drugiej strony. Ci ludzie chcą nas zniszczyć i zgnieść. Ja z tego miejsca mówię, że miecz sprawiedliwości nad nimi wisi i jeśli będzie trzeba, zgnieciemy ich w proch i zniszczymy tę rewolucję - twierdził Bąkiewicz.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził

2. Morawiecki podjął nagłą decyzję. Wojsko wkroczy na ulice w całej Polsce, sytuacja jest dramatyczna

3. Krzysztof Krawczyk wprawił wszystkich w osłupienie. Zdradził, jaką emeryturę dostaje

W sieci pojawiło się wiele nagrań z protestów w kościołach. Film opublikowany na kanale "WTK" w serwisie YouTube obrazuje manifestacje z poznańskiej katedry.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przepiękny gest pianisty. Zagrał Chopina dla niewidomego słonia, reakcja zwierzęcia była zdumiewająca
  2. Mariusz Pudzianowski nagle pojawił się w TVP. Składamy się ze śmiechu, zrobił prawdziwe show (WIDEO)
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Najważniejsze odkrycie XXI wieku. NASA potwierdziła niesamowite doniesienia odnośnie Księżyca
  7. Najłatwiejsze ciasto "minutka". Wymieszaj wszystko i upiecz, efekt powalający

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News