Jak wynika z opublikowanych przez dziennik Rzeczpospolita danych Straży Granicznej przez pierwszą połowę 2015 roku zatrzymano więcej nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, Azji i Ukrainy niż przez cały poprzedni rok.

Jeszcze w ubiegłym roku liczba zatrzymanych imigrantów próbujących się przedrzeć przez Polskę do Europy Zachodniej nie przekraczała 2 tys. osób. Jak wynika jednak z najnowszych danych polskiej Straży Granicznej, w tym roku tylko do końca czerwca zatrzymano na terenie Polski ponad 3 tysiące nielegalnych imigrantów.

Według prognoz Straży Granicznej liczba zatrzymanych na terenie naszego kraju imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki będzie systematycznie wzrastać. Będzie to konsekwencja działań innych krajów takich jak Węgry, które zamykają swoje granice dla uchodźców.

Dziennik uspokaja wyjaśniając, że głównym celem imigrantów z Bliskiego Wschodu nie jest Polska tylko kraje Europy zachodniej takie jak Niemcy czy Wielka Brytania, gdzie mogą liczyć na o wiele większą pomoc socjalną niż u nas.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Rzeczpospolita

...

Zobacz również