Protestujący nauczyciele nagrali piosenkę. "Belfer nie świnia"

Protestujący nauczyciele nagrali piosenkę. "Belfer nie świnia" Źródło: youtube.com/Mar Kow

Strajk nauczycieli wzbudził ogromne poruszenie, a także różnicę zdań w polskim społeczeństwie. Podziały nie ominęły także środowiska samych pedagogów, z których część odmówiła udziału w proteście, część zaś otwarcie pokazuje swoje poparcie, jak pewna grupa z Kielc.

Strajk nauczycieli trwa w najlepsze i wszystko wskazuje na to, że nie zakończy się w najbliższych dniach. Nieustanne negocjacje rządu z organizatorami protestu nie przyniosły na razie oczekiwanych rezultatów. Środowisko nauczycielskie zostało mocno podzielone, zwłaszcza ze względu na planowane przez związkowców zbojkotowanie egzaminów gimnazjalnych. Na szczęście te groźby nie doszły do skutku, a strajk trwa nadal i kolejne grupy pedagogów okazują mu swoje poparcie.

Wyjątkową kreatywnością wykazała się grupa nauczycieli z Kielc, którzy postanowili nagrać piosenkę i umieścić ją w Internecie. Jest ona oparta na kultowym utworze zespołu Big Cyc - "Facet to świnia". Tekst piosenki jest oficjalnym poparciem dla postulatów strajkujących.

Strajk nauczycieli poparli w nietypowy sposób w Kielcach

Nagranie pojawiło się w Internecie w trzecim dniu strajku, 10 kwietnia. 

- Jak zwykle ciągle robię coś, sprawdziany sprawdzam cały dzień. Łaskawie czasem obiad zjem, po domu snuję się jak cień. Bo ja z testami muszę być, zamiast okna umyć dziś. I zamiast dzieckiem zająć się, musiałam znów na radę iść. To nie jest życie, lecz ja kocham je. Nie jestem świnią, choć ty tego chcesz. Belfer nie świnia! Belfer dzisiaj zerem jest! - śpiewali nauczyciele na opublikowanym nagraniu.

W ciągu jednego dnia film obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób. I nawet osoby, które nie popierają protestu przyznają otwarcie, że kreatywność kieleckich pedagogów zasługuje na docenienie. 

- Nasi nauczyciele jak zawsze pokazali, że są wyjątkowi i nie do zastąpienia! Jesteśmy z wami - brzmiał jeden z komentarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To nie jest problem wyłącznie nauczycieli. Jak ktoś pracuje to nie zawsze ma tyle czasu ile by chciał, dla rodziny, by zjeść w spokoju obiad, by móc się wyspać... odpocząć. A wynagrodzenie nie zawsze pozwala zaplanować fajne wakacje... zaspokoić potrzeby materialne rodziny... Powtórzę, że to nie problem tylko nauczycieli, ale też innych grup zawodowych, które również zmagają się z różnymi problemami - napisał ktoś inny.

- Na pewno, pełna zgoda. W dodatku nie każdy pracuje w budżetówce. Strajki w sektorze prywatnym kończą się... uwolnieniem pracownika na rynek pracy - dodał kolejny internauta.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Córka gwiazdy „M jak Miłość” zmarła na raka szyjki macicy. Miała przed sobą całe życie
  2. Maturzyści brutalnie zamordowali 22-latkę. Po wszystkim poszli na pizzę
  3. Młody chłopak dla żartów wspiął się na bramkę trakcyjną. Wielką tragedią zakończyło się zetknięcie z prądem
  4. Julia Wieniawa zmęczona wyniszczającą chorobą. "Mnóstwo wyrzeczeń"
  5. Urbański zastygł na wizji. Największa wpadka w historii Milionerów

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News