Strajk kobiet
Facebook.com ogolnopolskistrajkkobiet
Monika Majko - 26 Października 2020

Wiemy, co stanie się w najbliższych dniach w Polsce. Protestujący wprowadzą chaos w całym kraju

Strajk kobiet objął całą Polskę, obywatele od czwartku tłumnie wychodzą na ulicę. Wiadomo, co wydarzy się w ciągu najbliższych dni, w kraju zapanuje chaos.

Strajk kobiet objął swoim zasięgiem cały kraj, na ulicę wychodzą zarówno mieszkańcy wielkich miast, jak i małych miejscowości. Wiadomo, co planują protestujący przeciwko czwartkowemu wyrokowi sędziów Trybunału Konstytucyjnego, wkrótce w Polsce zapanuje chaos.

Incydent przed domem Andrzeja Dudy i jego rodziny. Interweniowała Kinga DudaIncydent przed domem Andrzeja Dudy i jego rodziny. Interweniowała Kinga DudaCzytaj dalej

Strajk kobiet objął nawet najdalsze zakątki kraju, poniedziałkowe blokady sparaliżowały niemal całą Polski

W całej Polsce trwają protesty przeciwko czwartkowemu wyrokowi wydanemu przez sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy orzekli, że prawo do aborcji w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodne z Konstytucją RP. Decyzja ta złamała wypracowany wcześniej tzw. kompromis aborcyjny, a w praktyce już niedługo może doprowadzić do całkowitego zakazu aborcji w naszym kraju.

Wyrok Trybunału wywołał ogromne poruszenie wśród Polaków. Już w czwartkowy wieczór pierwsi protestujący pojawili się na ulicach Warszawy, demonstrując pod domem szefa prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Kolejne dni przyniosły następne protesty i szereg akcji demonstrujących niezadowolenie społeczeństwa z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, które koordynuje m.in. ruch Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Protesty w kraju koordynuje ruch "Ogólnopolski Strajk Kobiet"

Koordynatorzy protestów zapowiadają, że nie zamierzają się poddać. W poniedziałek od godziny 16:00 w całym kraju zaczęły się blokady ulic, m.in. w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Łodzi, Mińsku Mazowieckim, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Koszalinie czy Zielonej Górze, spowodowane zarówno przez pieszych protestujących, jak i manifestantów w pojazdach.

- Dzień dobry w poniedziałek. Dziś utrudnienia w ruchu przewidywane są w całej Polsce. Od największych aglomeracji, po miasteczka powiatowe, może być pewien problem z przemieszczaniem się głównymi szlakami. Korytarze bezpieczeństwa będą się tworzyć wyłącznie dla karetek (które w miastach mają prawo jeździć po torach tramwajowych). Wozy milicji nie są natomiast uprzywilejowane. Ani mile widziane - przekazano na stronie "Dziewuchy Dziewuchom".

- Pytacie nas co to jest ta "blokada miasta" - odpowiadamy: to tarasowanie ruchu ulicznego z użyciem samochodów, rowerów, własnych nóg lub przedmiotów. Może się np. zdarzyć, że ktoś nie będzie wiedział, na którym zjeździe zjechać z ronda i będzie tak krążył kilka godzin. Może być i tak, że ktoś będzie niósł ciężki stary mebel i upuści go niechcący w niefortunnym miejscu. Albo ktoś inny, bardzo niezdecydowany, będzie chodził w kółko przez przejście dla pieszych - od jednego do drugiego krawężnika - tłumaczy organizacja "Dziewuchy Dziewuchom".

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził

2. Morawiecki podjął nagłą decyzję. Wojsko wkroczy na ulice w całej Polsce, sytuacja jest dramatyczna

3. Krzysztof Krawczyk wprawił wszystkich w osłupienie. Zdradził, jaką emeryturę dostaje

To jednak nie koniec strajku, bo w kolejnych dniach zaplanowano następne akcje protestacyjne. W najbliższą środę uczestnicy protestu nie pójdą do pracy, by ponownie na chwilę sparaliżować kraj i zamanifestować swoje oburzenie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.

W tym tygodniu strajkować będą również studenci i pracownicy uczelni, którzy mają w ramach sprzeciwu ubierać się w czarny kolor, a w środę nie będą uczestniczyć w zajęciach. W piątek natomiast zaplanowano masowe protesty w stolicy, które odbędą się pod hasłem "marsz na Warszawę".

Najlepsze newsy dnia:

 1. Wyrzucili suczkę na ulicę, bo jechali na wakacje. Niewiarygodne, kto jako pierwszy wyciągnął do niej pomocną dłoń
 2. Anna Lewandowska nagle pojawiła się w Polsce i zaapelowała do wszystkich. "Bądźmy silni, nie poddawajmy się"
 3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
 4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
 5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
 6. Szkoły sparaliżowane. System do nauki zdalnej przestał działać, fatalna sytuacja
 7. Polacy masowo popełniają okropny błąd podczas gotowania gołąbków. Właśnie dlatego kapusta jest twarda i niesmaczna

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Gazeta

Najlepsze newsy dnia:

 1. Niewidomy pies w końcu zobaczył swoją rodzinę. Trudno się nie wzruszyć
 2. Ohydnie obraziła Justynę Kowalczyk, teraz napisała znowu. Biegaczka zdecydowała, czy pozwie hejterkę do sądu
 3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
 4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
 5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
 6. Szkoły sparaliżowane. System do nauki zdalnej przestał działać, fatalna sytuacja
 7. Niedopuszczalna w TVP sytuacja. Prowadzący Pytanie na Śniadanie pobladli widząc co ratownik medyczny wyjmuje, program z poradami kulinarnymi przejdzie do historii

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News