Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego umieścił na Twitterze wpis, który wzbudził oburzenie. Obraził w nim zarazem Władysława Frasyniuka i wszystkich tych, którzy byli represjonowani za czasów PRL. 

Dr. hab. Aleksander Głogowski zaatakował Władysława Frasyniuka po jego udziale w ostatniej miesięcznicy smoleńskiej. Zrobił to w sposób tak oburzający, że teraz może stracić pracę.

Facet chwali się, że siedział za komuny… Podobało mu się w pierdlu czy co? Pewnie pod prysznicem – napisał Głogowski na Twitterze.

Osoby, które poczuły się oburzone wpisem profesora, przygotowały petycję za zawieszeniem go w prawach nauczyciela akademickiego. Podpisało się pod nią już 2 tys. osób.

Pragniemy wyrazić najgłębsze oburzenie zachowaniem pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, p. dr. hab. Aleksandra Głogowskiego, który swoją postawą obywatelską zaprzeczył wszelkim cnotom i wartościom, jakim powinien hołdować pracownik UJ – zwrócili się autorzy petycji do rektora UJ prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka.

Głogowski usunął kontrowersyjny wpis i przeprosił. Obiecał, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy.

Przepraszam za mój sobotni wpis wszystkich, których uraziłem. Nie było to rozsądne. Zapewniam, że taka sytuacja więcej się nie powtórzy – napisał Głogowski.

Internauci jednak pozostają bezlitośni. Twierdzą, iż profesor powinien spotkać się z Frasyniukiem i przeprosić go osobiście.

Przerażajace, ze ktoś używający tak prymitywnych argumentow wykłada na UJ. Domyślam sie, ze przeprosiny wynikają ze strachu o prace. Dno – napisała jedna z internautek.

Zobacz również

źródło: WP Wiadomości

Zobacz również