Stowarzyszenia masońskie usuwają z Francji pomniki Maryi. Sąd się zgadza

Stowarzyszenia masońskie usuwają z Francji pomniki Maryi. Sąd się zgadza Źródło:

Francuscy masoni uważają, że religia katolicka jest nie do pogodzenia z republiką i zamierzają kontynuować usuwanie monumentów przedstawiających Matkę Boską. Ich działanie popierają francuskie sądy, które przyznają im rację. 

Masoni domagali się usunięcia figury Matki Boskiej z francuskiej gminy Publier. Część mieszkańców była oburzona i odrzuciła żądania masonów. Sprawa trafiła więc do sądu, który przyznał rację masońskiemu stowarzyszeniu. Zgodnie z wyrokiem, monument ma zostać usunięty. Co ciekawe, zaskoczony decyzją sądu był nawet znany z lewicowych poglądów burmistrz.

- Nigdy nie sądziłem, że to zajdzie tak daleko - powiedział burmistrz Gaston Lacroix.

Figura została postawiona w Publier za zgodą gminy, ale sąd uznał, że zrobiono to nielegalnie, ponieważ naruszono uczucia religijne grupy obywateli. Przy okazji wyroku sąd powołał się na zasadę rozdziału państwa od Kościoła katolickiego, którą ostatecznie ustalono w 1905 roku.

Masońskie stowarzyszenia zapowiadają, że będą dalej usuwać pomniki Maryi z Francji. To właśnie oni zaskarżyli postawienie monumentu w gminie. Uważają, że decyzja sądu to zwycięstwo laicyzmu.

– To zwycięstwo laicyzmu. Teraz burmistrz musi usunąć pomnik. To będzie piękny przykład dla młodzieży. Zadajemy sobie pytanie, czy religia katolicka jest w ogóle do pogodzenia z republiką. 

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: Le Parisien

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News