Wracamy do średniowiecza? Absurdalny projekt przechodzi przez Sejm

Wracamy do średniowiecza? Absurdalny projekt przechodzi przez Sejm

STOP NOP to stowarzyszenie, które stoi za kontrowersyjnym projektem nowelizacji ustawy dotyczącej szczepień obowiązkowych. Wczoraj Sejm przegłosował dalsze przekazanie projektu, co wywołało liczne sprzeciwy.

STOP NOP poprzez swoje spotkania i manifestacje stara się o zniesienie obowiązkowych szczepień w Polsce. Członkowie chcą, aby szczepienia były dobrowolne podobnie jak w 20 innych krajach w Europie. Według nich jest to niewyobrażalne, aby w XXI wieku w kraju, który uważa się za cywilizowany, nadal funkcjonowały obowiązkowe szczepienia. Projekt wywołał oburzenie wśród wielu Polaków, dodatkowo oliwy do ognia dolewa fakt, że nowelizacja przeszła przez Sejm i została skierowana do przeglądu przez dwie komisje.

Pierwszy sukces STOP NOP

Wiele osób podejrzewało, że Sejm odrzuci projekt nowelizacji już przy pierwszym czytaniu, podobnie jak było to w przypadku innych absurdalnych projektów. O dziwo nowelizacja złożona przez STOP NOP została skierowana do komisji zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny. Według opozycji, PiS w ten sposób pokazał, że wspiera ruchy antyszczepionkowe i w ten sposób chce wprowadzić dobrowolne szczepienia. Oczywiście przedstawiciele partii absolutnie temu zaprzeczają, twierdząc, że w ten sposób spełniają swoje obietnice wyborcze. Co jednak z innymi projektami, które tyle szczęścia nie miały? Nie da się jednak ukryć, że jest to pierwszy sukces osiągnięty przez STOP NOP, ponieważ ich projekt dalej jest w Sejmie i najwidoczniej ma się dobrze. Jednocześnie lekarze i ogólne środowisko medyczne bije na alarm. W ostatnich latach ilość osób, które nie szczepią swoich dzieci wzrosła prawie 10 krotnie. Jeżeli taka tendencja będzie się utrzymywać, to już niebawem mogą się pojawić epidemie chorób, które do tej pory zostały wyplewione, albo ich przypadki są jednostkowe. Według zwolenników projektu nic takiego nam nie grozi, jednak niestety w krajach, gdzie procent osób niezaszczepionych jest większy niż u nas, już teraz pojawiają się ogniska epidemii takich chorób jak odra czy krztusiec.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Według wielu osób w ten sposób cofniemy się do średniowiecza. Projekt nowelizacji zebrał ponad 120 tysięcy podpisów, co pokazuje, jak bardzo szeroki jest to problem. Nie ulega wątpliwości, że decyzja o zniesieniu obowiązkowych szczepień będzie gigantycznym błędem. Oczywiście edukujmy ludzi o powikłaniach poszczepiennych, które nie ukrywajmy pojawiają się, sporadycznie, ale nie narażajmy całego społeczeństwa na epidemię, bo komuś nie podobają się szczepienia. Niestety coraz więcej osób daje się zmanipulować informacjom o szkodliwości szczepień i zarzutom o ich nieskuteczności. Dlatego tak ważne jest uświadamianie społeczeństwa, jak wiele zawdzięczamy temu wynalazkowi, który ma już 200 lat. Teraz wszystko w tej sprawie jest w rękach naszych polityków, którzy zadecydują o dalszym losie szczepień w Polsce.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Emeryci będą wściekli! ZUS po cichu zaniża ich świadczenia
  2. Wiemy, kto będzie nowym wiceministrem obrony. To bliski człowiek Macierewicza
  3. Kandydatka PiS przepadła. Odwrócili się od niej koledzy z partii
źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News