Żłobki tylko dla szczepionych dzieci? Wrocław mówi "nie" antyszczepionkowcom

Żłobki tylko dla szczepionych dzieci? Wrocław mówi "nie" antyszczepionkowcom Źródło: pixabay/Myriams-Fotos

"Stop NOP" będzie miał kolejny powód do protestów. We Wrocławiu radni miejscy powiedzieli stanowcze "nie" antyszczepionkowcom. Od teraz do tamtejszych żłobków będą przyjmowane tylko szczepione dzieci.

"Stop NOP" w ostatnim czasie rośnie w siłę. Antyszczepionkowców jest coraz więcej, udało im się nawet zorganizować protest w Warszawie. Kolejne działania stowarzyszenia zaczynają poważnie martwić rodziców szczepiących swoje dzieci. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszli radni stolicy województwa dolnośląskiego.

Członkowie stowarzyszenia Stop NOP mogą mieć problem z wysłaniem swoich dzieci do żłobków

W czwartkowej sesji rady miasta Wrocław doszło do dyskusji na temat ruchów antyszczepionkowych. Samorządowcy postanowili przeciwdziałać szkodliwym ruchom i wprowadzili ustawę, dzięki której do żłobków przyjmowane będą jedynie dzieci szczepione oraz mające potwierdzone przez lekarzy przeciwwskazania do szczepień.

- Do żłobka przyjmowane są dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodne z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych lub przeciwwskazania do szczepień zgodne z Programem, na potwierdzenie czego rodzic lub opiekun prawny dziecka przedłożył zaświadczenie od lekarza pediatry - można przeczytać w zapisie.

Większość rodziców przyjęła tę wiadomość z nieukrywaną radością. Nie zabrakło także głosów oburzenia, które podniosły głównie środowiska związane ze stowarzyszeniem "Stop NOP". Radnym zarzucono, że przeprowadzili zmiany bez wcześniejszej konsultacji z rodzicami.

Prezydent miasta dziękuję radnym za rozsądek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, nie krył zadowolenia z pracy, którą wykonała rada miasta. Jak sam stwierdził, walka o zdrowie dzieci jest celem realizowanym ponad partyjne podziały.

- Dziękuję Radnym Miejskim za rozsądek i wspólną troskę o zdrowie wrocławianek i wrocławian. Wierzę, że wprowadzając kryterium szczepień w rekrutacji do żłobków, robimy krok w dobrą stronę. Bo zdrowie człowieka, a szczególnie zdrowie dziecka, nie ma barw partyjnych i mieć nie powinno - skomentował Sutryk.

Ruchy antyszczepionkowe od dłuższego czasu budzą niepokoje społeczne. Jednym z głównych argumentów osób związanych z "Stop NOP" jest stwierdzenie, że szczepionki powodują autyzm. Ponadto głoszą, że szczepionki są niepotrzebne, gdyż od dawna nie było żadnej epidemii - wbrew opiniom ekspertów, którzy mówią, że za ten stan możemy być wdzięczni właśnie dzięki obowiązkowi szczepienia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny
  4. Tajemnica grobu cioci Stasi z Klanu. Fani nie wiedzą, co się stało
  5. Dom Michała Szpaka: Jak mieszka Michał Szpak? Nie uwierzycie!
  6. TVN informuje o najgłupszej śmierci świata. Przyprawia o mdłości, co 34-latek połknął przed zgonem

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News