Żłobki tylko dla szczepionych dzieci? Wrocław mówi "nie" antyszczepionkowcom

Żłobki tylko dla szczepionych dzieci? Wrocław mówi "nie" antyszczepionkowcom Źródło: pixabay/Myriams-Fotos

"Stop NOP" będzie miał kolejny powód do protestów. We Wrocławiu radni miejscy powiedzieli stanowcze "nie" antyszczepionkowcom. Od teraz do tamtejszych żłobków będą przyjmowane tylko szczepione dzieci.

"Stop NOP" w ostatnim czasie rośnie w siłę. Antyszczepionkowców jest coraz więcej, udało im się nawet zorganizować protest w Warszawie. Kolejne działania stowarzyszenia zaczynają poważnie martwić rodziców szczepiących swoje dzieci. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszli radni stolicy województwa dolnośląskiego.

Członkowie stowarzyszenia Stop NOP mogą mieć problem z wysłaniem swoich dzieci do żłobków

W czwartkowej sesji rady miasta Wrocław doszło do dyskusji na temat ruchów antyszczepionkowych. Samorządowcy postanowili przeciwdziałać szkodliwym ruchom i wprowadzili ustawę, dzięki której do żłobków przyjmowane będą jedynie dzieci szczepione oraz mające potwierdzone przez lekarzy przeciwwskazania do szczepień.

- Do żłobka przyjmowane są dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodne z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych lub przeciwwskazania do szczepień zgodne z Programem, na potwierdzenie czego rodzic lub opiekun prawny dziecka przedłożył zaświadczenie od lekarza pediatry - można przeczytać w zapisie.

Większość rodziców przyjęła tę wiadomość z nieukrywaną radością. Nie zabrakło także głosów oburzenia, które podniosły głównie środowiska związane ze stowarzyszeniem "Stop NOP". Radnym zarzucono, że przeprowadzili zmiany bez wcześniejszej konsultacji z rodzicami.

Prezydent miasta dziękuję radnym za rozsądek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, nie krył zadowolenia z pracy, którą wykonała rada miasta. Jak sam stwierdził, walka o zdrowie dzieci jest celem realizowanym ponad partyjne podziały.

- Dziękuję Radnym Miejskim za rozsądek i wspólną troskę o zdrowie wrocławianek i wrocławian. Wierzę, że wprowadzając kryterium szczepień w rekrutacji do żłobków, robimy krok w dobrą stronę. Bo zdrowie człowieka, a szczególnie zdrowie dziecka, nie ma barw partyjnych i mieć nie powinno - skomentował Sutryk.

Ruchy antyszczepionkowe od dłuższego czasu budzą niepokoje społeczne. Jednym z głównych argumentów osób związanych z "Stop NOP" jest stwierdzenie, że szczepionki powodują autyzm. Ponadto głoszą, że szczepionki są niepotrzebne, gdyż od dawna nie było żadnej epidemii - wbrew opiniom ekspertów, którzy mówią, że za ten stan możemy być wdzięczni właśnie dzięki obowiązkowi szczepienia.

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny
  4. Tajemnica grobu cioci Stasi z Klanu. Fani nie wiedzą, co się stało
  5. Dom Michała Szpaka: Jak mieszka Michał Szpak? Nie uwierzycie!
  6. TVN informuje o najgłupszej śmierci świata. Przyprawia o mdłości, co 34-latek połknął przed zgonem

Źródło: Gazeta Wrocławska

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu