Kilka dni temu PiS wypuścił spot, w którym krytykował PO za postulat zniesienia finansowania partii z budżetu państwa. PO odpowiedziała na produkcję PiSu materiałem pt. „Stop hipokryzji PiS”.

Spot PiSu sugerował, że subwencje publiczne dla partii politycznych są zaporą przed korupcją, a PO chcąc ich likwidacji chce wyprowadzić Polskę z Rady Europy, która zaleca finansowania ugrupowań politycznych z publicznej kasy. 

Nagranie wypuszczone przez PO zaczyna się od wypomnienia Prawu i Sprawiedliwości niechęci do konwencji antyprzemocowej, którą to przyjęła właśnie Rada Europy. Według autorów spotu hipokryzja PiSu polega na tym, że formacja ta wcześniej krytykowała zalecenia Rady Europy, a teraz powołuje się na tę instytucję jak na autorytet.

Wyśmiana została również sugestia, jakoby PO miało zamiar wyprowadzić Polskę z Rady Europy.

Gdy Rada Europy przyjęła konwencję o walce z przemocą, PiSowi nie było po drodze z rekomendacją Rady i głosowali przeciw. Gdy jednak Rada Europy dopuszcza finansowanie partii politycznych z kieszeni podatników, nagle dla PiSu stanowi autorytet. PiS sugeruje, że odejście od finansowania partii z budżetu, to wyjście Polski z Rady Europy – to oczywiście kłamstwo. Gdy Rada Europy walczy z przemocą PiS jest przeciw, ale gdy chodzi o ochronę własnych interesów, nagle sugestie Radu Europy stają się dla PiSu ważne. Stop hipokryzji PiS -słyszymy w spocie.

Oto spot PO:

https://www.youtube.com/watch?v=O52jVQhIiN4&hd=1

A to spot PiS, na który odpowiedziała PO

https://www.youtube.com/watch?v=Dat3IY6quZw&hd=1

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło Youtube.com

...

Zobacz również