Zbigniew Stonoga, który miał trafić do więzienia na 12 miesięcy, uniknie kary. Sąd zdecydował, że w jego przypadku wystarczy areszt domowy i dozór elektroniczny. 

Jak wyjaśnił sąd w uzasadnieniu Zbigniew Stonoga – jak wynika z wywiadu środowiskowego – prowadzi ustabilizowany tryb życia i złagodzenie kary może pomóc go zresocjalizować. Ponadto skazany wielokrotnie przez sąd Stonoga – w opinii sędziego – zachowuje się aktualnie poprawnie i dąży do stabilizacji życiowej.

Jak zauważyli jednak dziennikarze Radia Zet, wraz ze złagodzeniem kary dla kontrowersyjnego biznesmena sąd postanowił pozwolić mu na wykonywanie pracy zarobkowej poza miejscem stałego pobytu co – jak przekonują dziennikarze – podważa całkowicie sens aresztu domowego.

– Decyzją Sądu jestem wolny. Okazuje się kolejny raz że są jeszcze sędziowie dla których prawo znaczy wiele. Są też sędziowie którzy obok sprawiedliwości mają odwagę przeciwstawienia się bezprawiu w postaci nacisków. Dziesiątki zastraszonych policjantów – zastraszonych działaniem minister Piotrowskiej odeszło z Sądu beze mnie. Będzie więc kampania na sto fajerek. Był las nie było was, będzie las nie będzie was. A ty Piotrowska siedź na dupie i dalej zabezpieczaj swoich złodziei z platformy – skomentował złagodzenie kary Zbigniew Stonoga.


Biznesmen oświadczył również, że zapłaci 25 tys. złotych każdemu policjantowi który opowie przed kamerą o rzekomych naciskach minister Piotrowskiej na odnalezienie go i wsadzenie do więzienia.

Zbigniew Stonoga został skazany na 12 miesięcy pozbawienia wolności i miał się stawić do odbycia kary 31 sierpnia br. Po blisko miesiącu gdy policja miała problem z ustaleniem miejsca jego pobytu w celu doprowadzenia go do sądu, Stonoga sam stawił się przed obliczem sprawiedliwości w towarzystwie swoich adwokatów.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: radio zet

...

Zobacz również