Kiedy kilka dni temu na Instagramie pojawił się filmik przedstawiający stewardessę linii lotniczych Emirates przelewającą resztki szampana z kieliszków do butelki, wielu pasażerów regularnie latających samolotami naprawdę się oburzyło. Jak się jednak okazuje, jest to bardzo popularna praktyka także wśród pracowników innych przewoźników. Co więcej, nie robią oni tego bez przyczyny.

Autorem krótkiego filmu, który wywołał prawdziwą burzę w internecie, jest rosyjski pasażer Evgeny Kayumov. Podczas jednego z lotów uwiecznił on stewardessę zlewającą resztki napoju do butelki. Fala krytyki, która z tego powodu uderzyła w Emirates była naprawdę ogromna. Nie są to jednak jedyne linie, w których obsługa zachowuje się w ten sposób.

– Dokładnie takie są instrukcje. Z tym, że to, co jest w tej butelce, jest wylewane do toalety. Nawet jeśli ktoś wypije jeden kieliszek, to po godzinie butelka jest wylewana, bo gaz uciekł. A robią tak dlatego, że ta podstawka z kieliszkami nie może być na wózku, bo wszystko się porozlewa. Generalnie jest sporo różnych zasad, ale fakt, z boku nie wygląda to zbyt dobrze – czytamy.

Jak się okazuje, bardzo wiele linii lotniczych działa w dokładnie ten sam sposób i nic dziwnego, skoro zlewki i tak są wylewane, a nie – jak uważali oburzeni klienci – sprzedawane kolejnym osobom.

Zobacz również