Niesiołowski zostanie zawieszony w członkostwie PSL-UED

Niesiołowski zostanie zawieszony w członkostwie PSL-UED Źródło: yt/Polsat News

Stefan Niesiołowski zostanie zawieszony w członkostwie klubu parlamentarnego PSL-UED. Ma to związek z tzw. seksaferą z jego udziałem, która przed tygodniem została ujawniona. Jej szczegóły na bieżąco są komentowane w polskich mediach.

Stefan Niesiołowski znalazł się w sytuacji bez wyjścia. Przed tygodniem media obiegła informacja o korupcji jakiej miał się dopuścić się jeszcze za rządów koalicji PO-PSL.

Stefan Niesiołowski zostanie zawieszony w klubie parlamentarnym. Zrzekł się immunitetu w związku z seksaferą

Sprawą zajęli się śledczy CBA. Łódzka prokuratura oświadczyła, że Niesiołowski w latach 2013-2015 miał przyjmować korzyści osobiste "w zamian za działania polityczne mające wpłynąć na korzystne funkcjonowania zaprzyjaźnionych firm". Nie szło jednak o pieniądze, a darmowe usługi seksualne, które opłacali wdzięczni dłużnicy. - Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić posłowi na Sejm RP Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym – można przeczytać w oficjalnym komunikacie PK. Sam zainteresowany przyznał mediom, że nie brał żadnych łapówek. Nie zna też zatrzymanych przez CBA w tej sprawie biznesmenów. Z pełnym przekonaniem stwierdził, że chodzi wyłącznie o przykrycie afery z taśmami Kaczyńskiego. W klubie PSL-Unia Europejskich Demokratów, do którego należy w obecnej kadencji Niesiołowski, sprawa jest traktowana bardzo poważnie. Przewodnicząca UED stwierdziła, że Niesiołowski jest gotowy zrzec się immunitetu. - Chcielibyśmy wierzyć, że sprawa nie będzie miała charakteru politycznego. Jesteśmy za jej pełnym wyjaśnieniem - zapewniła Elżbieta Bińczycka, cytowana przez PolsatNews.pl W sprawie wypowiedział się wiceprzewodniczący PSL, Marek Sawicki. W rozmowie z Telewizją Republika przyznał, że czeka na całościowe wyjaśnienie wątku. - Dwaj panowie, którzy prawdopodobnie korumpowali pana Niesiołowskiego, są zatrzymani. Pan Niesiołowski oświadczył, że zrzeknie się immunitetu, więc z pewnością co najmniej zawieszony będzie w członkostwie w klubie parlamentarnym PSL-UED - powiedział Sawicki, zaznaczając, że PSL czeka na pełne wyjaśnienie kulis tzw. seksafery. Niesiołowski zrezygnował już z immunitetu poselskiego, jest więc gotów poddać się procedurze sądowej. Dwójka biznesmenów, Bogdan W. i Wojciech K., zostali decyzją sądu aresztowani na trzy miesiące za opłacanie Niesiołowskiemu usług seksualnych. źródło: polsatnews.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News