Jak poinformowano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków Platformy Obywatelskiej, Stefan Niesiołowski, opuścił byłą partię rządzącą. Polityk założył jednocześnie nowe koło poselskie „Europejscy Demokraci”.

Pogłoski o zamiarze opuszczenia przez Stefana Niesiołowskiego Platformy Obywatelskiej w mediach pojawiały się już od kilku dni, jednak ani partia, ani sam zainteresowany unikali udzielania dokładniejszych informacji.

Spekulacje mediów potwierdziły się jednak dzisiaj. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Sejmie, Stefan Niesiołowski oświadczył, iż rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej i tworzy nowe koło poselskie „Europejscy Demokraci”, które w przyszłości może stać się większą formacją. W skład nowego koła wchodzą oprócz Niesiołowskiego – Michał Kamiński, Jacek Protasiewicz i Stanisław Huskowski.

Jak przekonuje Niesiołowski, podjął taką decyzję, ponieważ według niego Platforma zamiast walczyć z Prawem i Sprawiedliwością, zajmuje się wewnętrznymi czystkami.

 – Zagrożeniem dla Polski jest PiS. Platforma, zwłaszcza Grzegorz Schetyna, jego najbliższe otoczenie, zachowuje się od początku, tak jakby głównym problemem byli ludzie, którzy nie są wielbicielami pana Schetyny w Platformie, ta partia przestaje być demokratyczna. PO zajmuje się czystkami wewnętrznymi zamiast walczyć z PiS – powiedział Niesiołowski.

Jak dodał, czarę goryczy przelała bezpodstawna jego zdaniem decyzja o usunięciu z partii Michała Kamińskiego, Stanisława Huskowskiego i Jacka Protasiewicza.

 – W geście solidarności jestem w tej chwili razem z kolegami w nowym kole – oświadczył Niesiołowski.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

Zobacz również