Odkryto niesamowite dokumenty o Hansie Klossie. Komuniści szykowali hit

Odkryto niesamowite dokumenty o Hansie Klossie. Komuniści szykowali hit Źródło: screen youtube.com/TVP VOD

"Stawka większa niż życie" to obok "Czterech pancernych i psa" jeden z legendarnych seriali, które wyszły w ubiegłym wieku. Produkcja cieszyła się bardzo dużą popularnością, a teraz wyszło na jaw, że komunistyczne władze szykowały prawdziwy hit związany z Hansem Klossem.

"Stawka większa niż życie" to serial telewizyjny opowiadający przygody radzieckiego agenta J-23, który działał pod przykrywką niemieckiego agenta w Abwehrze. Jednak tak naprawdę działał na niekorzyść III Rzeszy. Serial liczy 18 odcinków i emitowany był na antenie TVP. Produkcja okazała się ogromnym hitem i każdy chłopiec żyjący w tamtych czasach chciał być jak Hans Kloss. Powstały również komiksy i opowiadania opowiadające historie tej postaci, a także gra komputerowa. Nie każdy jednak wie, że serial miał być kontynuowany.

"Stawka większa niż życie": kontunuacja

Serial kończy się wraz z końcem II wojny światowej, a sam Stanisław Kolicki w końcu może odetchnąć z ulgą. Jednak scenarzyści przygotowali kolejne epizody przygód tego zasłużonego agenta. W postać Hansa Klossa wcielił się Stanisław Mikulski, który, krótko mówiąc, śpiewająco wywiązał się ze swojej pracy. Nie dziwi więc fakt, że aktor miał zagrać również w kontynuacji serialu. Jednak to, co przygotowały władze, przechodzi wszelkie pojęcie. W dokumentach odnalezionych w IPN można przeczytać, że Stanisław Kolicki po zrzuceniu munduru Wermachtu miał zostać agentem SB. Jego głównym zadaniem miało być odnalezienie dawnych żołnierzy AK, którzy należeli do antykomunistycznego podziemia. - Dzięki tej inicjatywie istnieje realna możliwość szerokiego spopularyzowania w społeczeństwie, w atrakcyjnej formie osiągnięć SB w walce z pohitlerowskim podziemiem zbrojnym oraz ukazania patriotycznej i ofiarnej sylwetki naszego pracownika - można przeczytać w dokumentach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Prace nad produkcją były już w zaawansowanym stadium, jednak dosłownie w ostatniej chwili stwierdzono, że trzeba je zatrzymać. Najprawdopodobniej władza obawiała się, że serial zdemaskuje, jak naprawdę działają członkowie SB i jakimi metodami się posługują. Dodatkowo serial mógł zdekonspirować, prawdziwych agentów sprawiając, że ich praca będzie wręcz niewykonalna. Dlatego właśnie wstrzymano prace nad serialem. Co więcej, nawet gdyby ten serial powstał, to mógłby osiągnąć zupełnie inny cel niż ten zamierzony. Ciężko uwierzyć, że Polacy równie chętnie oglądaliby jednego ze swoich ulubionych bohaterów serialu, który ściga i łapie żołnierzy, którzy wcześniej należeli do AK.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Była mega gwiazdą TVP. Dzisiaj wygląda niepokojąco
  2. Córka Gessler szokująco o poczynaniach matki: „Byłam zażenowana”
  3. Mocna rysa na nowym związku Edyty Górniak. Powód kryzysu jest absurdalny?
  4. Znaki zodiaku, które uznane są za NAJBRZYDSZE. Nie chcesz być na liście
  5. Kocięta bez matki mają szansę? Sadysta im jej nie dał, zamroził je żywcem
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News