"Stawka większa niż życie" to ukochany serial Polaków
YouTube Pawel Loj
Irmina Jach - 19 Października 2020

Oglądaliście "Stawkę większą niż życie?"

"Stawka większa niż życie" to jeden z najpopularniejszych seriali sprzed lat. Zadebiutował na antenie TVP 10 października 1968 roku. Każdy z odcinków przyciągał przez telewizory całe pokolenia Polaków. Niewiele osób wie, że twórcy produkcji inspirowali się legendarnym filmem o Jamesie Bondzie. Przygody Hansa Klossa budziły wiele emocji. Śledziliście je?

"Stawka większa niż życie" to produkcja, którą z pewnością pamiętają Polacy, którzy wychowali się w czasach, kiedy odbiorniki telewizyjne, dopiero pojawiające się w domach, miały czarno-białe ekrany. Mimo że Zespół Filmowy "Syrena" wyprodukował zaledwie osiemnaście odcinków, serial błyskawicznie zapisał się w historii polskiej kinematografii.

Wiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETWiadomo, co z cmentarzami we Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu właśnie potwierdził w Radiu ZETCzytaj dalej

"Stawka większa niż życie" to ulubiony serial Polaków

Scenariusz serialu "Stawka większa niż życie" został stworzony przez Andrzeja Szypulskiego i Zbigniewa Safjana, którzy byli ogromnymi fanami filmu "Doktor No" z 1962 roku. W główną rolę wcielił się Stanisław Mikulski, aktor znany z "Popiołów" i "Samochodzik i templariusze". W obsadzie nie brakowało także innych popularnych gwiazd minionych czasów. Za kamerą stanął Janusz Morgenstern.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Strasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaStrasznie ją wyzywali ze względu na wygląd. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda panna młoda ze zdjęciaCzytaj dalej

Akcja serialu "Stawka większa niż życie" rozpoczyna się w 1941 roku. Głównym bohaterem jest Stanisław Kolicki, młody Polak, który pragnie nielegalnie przedostać się na tereny należące do ZSRR, by przekazać informacje dotyczące koncentracji wojsk niemieckich na granicy. Plan nie układa się tak, jak założył, przez co wkrótce wciela się w rolę szpiega, Hansa Klossa.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Media obiegła tragiczna wiadomość, nie żyje polski polityk. „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie”

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

"Stawka większa niż życie" sprawiła, że do języka potocznego weszło wiele określeń zaczerpniętych z produkcji. Była także inspiracją utworów muzycznych, komiksów i wątków filmowych. Oglądaliście ten kultowy serial?

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News