YouTube Seriale Filmy
Irmina Jach - 19 Września 2020

Oglądaliście kultowy polski serial "Stawka większa niż życie"?

"Stawka większa niż życie" to jeden z kultowych seriali sprzed lat. Zadebiutował na antenie TVP 10 października 1968 roku. Każdy z odcinków przyciągał przez telewizory całe pokolenia Polaków. Niewiele osób wie, że twórcy produkcji inspirowali się legendarnym filmem o Jamesie Bondzie. Przygody Hansa Klossa budziły wiele emocji. Śledziliście je?

"Stawka większa niż życie" to serial, który z pewnością pamiętają Polacy, którzy wychowali się w czasach, kiedy odbiorniki telewizyjne, dopiero pojawiające się w domach, miały czarno-białe ekrany. Mimo że Zespół Filmowy "Syrena" wyprodukował zaledwie osiemnaście odcinków, serial błyskawicznie zapisał się w historii polskiej kinematografii.

Czerwona strefa - wiadomośćWiadomość z ostatniej chwili. Natychmiastowe zamknięcie, nie było innej opcjiCzytaj dalej

"Stawka większa niż życie" to ulubiony serial Polaków

Scenariusz produkcji "Stawka większa niż życie" został stworzony przez Andrzeja Szypulskiego i Zbigniewa Safjana, którzy byli ogromnymi fanami filmu "Doktor No" z 1962 roku. W główną rolę wcielił się Stanisław Mikulski, aktor znany z "Popiołów" i "Samochodzik i templariusze". W obsadzie nie brakowało także innych popularnych gwiazd minionych czasów. Za kamerą stanął Janusz Morgenstern.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska mieszka w prawdziwych luksusach, wystarczy spojrzeć na łazienkę. Wyciekły powalające zdjęciaCzytaj dalej

Akcja serialu "Stawka większa niż życie" rozpoczyna się w 1941 roku. Głównym bohaterem jest Stanisław Kolicki, młody Polak, który chce nielegalnie przedostać się na tereny należące do ZSRR, by przekazać informacje dotyczące koncentracji wojsk niemieckich na granicy. Nie wszystko idzie zgodnie z planem, przez co wkrótce wciela się w rolę szpiega, Hansa Klossa.

Dzisiaj grzeje:

1. Ogromne ognisko zakażeń, sytuacja jest fatalna. Zamknięto kilka placówek w trybie nagłym

2. Barbara Kurdej-Szatan trafiła do kliniki. Ciężarna gwiazda jest po zabiegu, wszyscy patrzą tylko w jedno miejsce

3. Nauczyciele już dłużej nie mogą. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, przerywają milczenie

"Stawka większa niż życie" sprawiła, że do języka potocznego weszło wiele określeń zaczerpniętych z produkcji. Była także inspiracją utworów muzycznych, komiksów i wątków filmowych. Lubiliście ten serial?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podsłuchano rozmowę pracowników TVP Info. Padły zatrważające słowa, nikt się nie spodziewał
  2. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  3. Choroba postępuje, sytuacja pogarsza się z każdą chwilą. Marcin Miller błaga o pomoc
  4. Klamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wieku
  5. Dramat w domu Beaty Tadli. Relacja z miejsca zdarzenia jest porażająca
  6. Obiad idealny, od razu poprawia nastrój. Placki ziemniaczane z cudownym sosem podbiją twoje kubki smakowe

Kobieta - ciało55-latka powala ekstrawagancją. Wystarczy tylko spojrzeć na jej ciało, nikt by się nie odważyłCzytaj dalej

Źródło: Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News