Staruszka chciała tylko odpocząć przy stoliku w restauracji. Kelner swoim gestem wzruszył internautów

Staruszka chciała tylko odpocząć przy stoliku w restauracji. Kelner swoim gestem wzruszył internautów Źródło: źródło: facebook.com/annakoltunowicz

Zmęczona staruszka usiadła tylko na chwilę, by odpocząć przy stoliku jednej z gruzińskich restauracji w stolicy. Ani kobieta, ani żaden z innych gości nie spodziewał się jednak wzruszającej reakcji kelnera. Historię tę na Facebooku opisała pani Anna Kołtunowicz. Post z jej relacją z tego zdarzenia udostępniono już ponad tysiąc razy.

Zdarzenie miało miejsce w gruzińskiej restauracji w Warszawie tuż przy Alejach Ujazdowskich. Jak relacjonuje pani Anna, starsza i schorowana kobieta podeszła do stolika, którego jedno z krzeseł było wolne, odsunęła je na bok i usiadła, by chwilę odpocząć. Osoby siedzące obok opuściły natychmiast swoje miejsca.

 - Miła, przytulna restauracja przy ruchliwych, głośnych Ujazdowskich. Ze stolikami na chodniku. Do jednego z nich podchodzi mocno starsza, wyraźnie schorowana i wyraźnie bardzo biedna pani. Na wpół zgięta staruszka. Delikatnie odsuwa od stołu wolne krzesło, ustawia je przodem do ulicy, siada. Odpoczywa. Po chwili stolik opuszczają klienci pozbawieni wolnego krzesła. Pewnie spłoszył ich nadciągający chłód, lub coś o czym nie wiem - opisuje sytuację pani Anna.

Wtedy dojść miało do niesamowitej sytuacji, która wzruszyła postronnych. Kobieta, która chciała tylko chwilę odpocząć zostaje obsłużona przez kelnera lokalu, jak jeden z gości. Kelner przynosi staruszce talerz zupy. Niedługo potem zjawia się po raz kolejny - tym razem z herbatą.

 - Nagle podchodzi kelner. Z talerzem zupy. Stawia przed panią, dostawia talerzyk z lawaszem. Kłania się z uśmiechem i życzeniem smacznego. Pani częstuje się zupą, po jedzeniu stara się wytrzeć naczynia do czysta, pyta pana kelnera jak ma zapłacić? Kiedy? Może kiedyś?? Chłopak mówi, ależ skąd, to poczęstunek prosi poczekać jeszcze moment, przynosi herbatę… Tak. Przynosi herbatę - pisze dalej kobieta.

Historia, którą opisała pani Anna, poruszyła wielu ludzi. Jej post udostępniono już ponad tysiąc razy. Wielu z internautów, którzy go komentowali, zapowiedzieli, że z miłą chęcią odwiedzą restaurację, której kelner w tak piękny sposób potraktował starszą kobietę.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

źródło: facebook.com pt Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News