Stare mapy do kosza. PiS stworzy województwo "duchowej stolicy Polski"

Stare mapy do kosza. PiS stworzy województwo "duchowej stolicy Polski"

Po rządach PiS zostać może więcej pamiątek niż tylko program Rodzina 500+, reforma szkolnictwa i Wojska Obrony Terytorialnej. Wychodzi na to, że obecne władze Polski mają zamiar wprowadzić małe zamieszanie na mapach naszego kraju. Politycy PiS są chętni utworzyć nowe województwo.

To miałoby zostać wydzielone z południowej części województwa łódzkiego i północnej części Śląska. W ten sposób utworzone miałoby zostać województwo częstochowskie. Dlaczego jednak akurat Częstochowa ma zostać wyróżniona w ten sposób? Jak podaje jeden z polityków PiS - "to stolica duchowa Polski".

 - To jest zadanie konieczne, ponieważ chodzi o sprawę ogólnonarodową. Częstochowa to duchowa stolica Polski, tak ważna dla naszej tożsamości - mówi Szymon Giżyński z PiS, były wojewoda częstochowski.

Jak oświadczył Giżyński, jest już odpowiednia wola polityczna, którą wyrazili najważniejsi politycy PiS, z Kaczyńskim na czele. W takim razie można być pewnym, że województwo częstochowskie powstanie. PiS ma bowiem "warunki polityczne".

 - Mamy warunki polityczne, czyli parlamentarną większość, do tego, żeby to przeprowadzić w tej kadencji Sejmu - przypomina Giżyński.

Były wojewoda częstochowski podaje też, że takie wyróżnienie Częstochowy na tle całej Polski jest konieczne nie tylko z "powodów duchowych". Miasto to wyludnia się najszybciej w Polsce i jest nagminnie pomijane przez inwestorów. Wyciągnięcie go do rangi stolicy województwa miałoby pomóc mu ozdrowieć.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News