Po rządach PiS zostać może więcej pamiątek niż tylko program Rodzina 500+, reforma szkolnictwa i Wojska Obrony Terytorialnej. Wychodzi na to, że obecne władze Polski mają zamiar wprowadzić małe zamieszanie na mapach naszego kraju. Politycy PiS są chętni utworzyć nowe województwo.

To miałoby zostać wydzielone z południowej części województwa łódzkiego i północnej części Śląska. W ten sposób utworzone miałoby zostać województwo częstochowskie. Dlaczego jednak akurat Częstochowa ma zostać wyróżniona w ten sposób? Jak podaje jeden z polityków PiS – „to stolica duchowa Polski”.

 – To jest zadanie konieczne, ponieważ chodzi o sprawę ogólnonarodową. Częstochowa to duchowa stolica Polski, tak ważna dla naszej tożsamości – mówi Szymon Giżyński z PiS, były wojewoda częstochowski.

Jak oświadczył Giżyński, jest już odpowiednia wola polityczna, którą wyrazili najważniejsi politycy PiS, z Kaczyńskim na czele. W takim razie można być pewnym, że województwo częstochowskie powstanie. PiS ma bowiem „warunki polityczne”.

 – Mamy warunki polityczne, czyli parlamentarną większość, do tego, żeby to przeprowadzić w tej kadencji Sejmu – przypomina Giżyński.

Były wojewoda częstochowski podaje też, że takie wyróżnienie Częstochowy na tle całej Polski jest konieczne nie tylko z „powodów duchowych”. Miasto to wyludnia się najszybciej w Polsce i jest nagminnie pomijane przez inwestorów. Wyciągnięcie go do rangi stolicy województwa miałoby pomóc mu ozdrowieć.

pt

...

Zobacz również

Zobacz również