Wyciekł przebieg spotkania z Piotrowiczem! Użył FIKCJI

Wyciekł przebieg spotkania z Piotrowiczem! Użył FIKCJI Źródło: Fot. YouTube/Onet News

Stanisław Piotrowicz na swoich spotkaniach z wyborcami bardzo często korzysta z pewnego dokumentu. Według niego jest to autentyczny tekst, który ma 200 lat. Okazuje się jednak, że poseł PiS opiera się na fikcji literackiej.

Poseł PiS Stanisław Piotrowicz na swoich spotkaniach bardzo często jest widywany z mocno zużytą i pogiętą kartką. Poseł czyta z niej "Instrukcję Carycy Katarzyny II". Jego zdaniem tekst ten bardzo dobrze opisuje realia polityki europejskiej. Rzekomo jego treść została stworzona, aby podporządkować Rosję Katarzynie II, która była Niemką. - Należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzieli i szarpali. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać naród nie tylko z godności i siły głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli - czytamy.

Stanisław Piotrowicz używa fikcji literackiej jako autentyczny dokument

Okazuje się, że tekst podawany przez posła jest fikcją literacką. Słowa te pochodzą z książki "Milczące Psy" Waldemara Łysiaka. Utwór został wydany 35 lat temu, a nie jak zapewnia poseł ponad 200. Piotrowicz zapewnia, że ma potwierdzenie od historyków, którzy twierdzą, że jest to rzetelny tekst. Nie podał jednak nazwisk tych osób. Dodatkowo według niego nie ma nic złego w podawaniu wyborcom fikcji literackiej jako historycznego dokumentu idealnie przedstawiającego obecną sytuację polityczną. - Ja mam zapewnienia ze strony historyków, że to jest rzetelny dokument. A nawet jeśli to fikcja, to co w tym złego? - mówi Piotrowicz. Wielu internautów widzi jednak w tym coś złego. Według nich poseł, podpierając się dokumentami historycznymi, chce nadać swoim słowom większego splendoru. Dodatkowo zauważają, że te słowa owszem pasują, ale do opisu nastroju panującego w Polsce podczas panowania PiS. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Politycy posypali głowy popiołem. Komitet PiS przeprasza niepełnosprawnych
  2. Prawica chce zlinczować Lindę. Wszystko przez kilka słów
  3. Seksafera w PiS musiała się tak skończyć. Poseł w rozpaczy
źródło: natemat.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News