Luksusowa willa tańsza od mieszkania? Tak przynajmniej twierdzi Karczewski

Luksusowa willa tańsza od mieszkania? Tak przynajmniej twierdzi Karczewski Źródło: YouTube - Telewizja Republika

Stanisław Karczewski należy do najważniejszych członków Prawa i Sprawiedliwości. Znany polityk i jego kancelaria niedawno wystosowali stwierdzenie, z którego wynika, że luksusowa willa jest tańsza, niż mieszkanie w stolicy. Te słowa wzburzyły Polaków.

Stanisław Karczewski starał się unikać mediów po słynnej aferze, w której ucierpiał Marek Kuchciński. W prasie pojawiały się komentarze ze strony Jarosława Kaczyńskiego i posłów opozycji, jednak marszałek Senatu milczał, choć przecież należy do najważniejszych osób w partii rządzącej i najistotniejszych w polskiej polityce w ogóle.

Jego niewielka aktywność w ostatnich dniach nie umknęła dziennikarzom. Niektórzy zaczęli doszukiwać się podobnych, kontrowersyjnych praktyk u marszałka Senatu. Jak na razie nie znaleziono żadnych dowodów na nadużywanie publicznych pieniędzy w celach transportowych, choć udało się odnaleźć dziwną wypowiedź, która zdenerwowała wiele osób.

Stanisław Karczewski dysponuje wielką willą

Centrum Informacyjne Senatu oficjalnie ogłosiło, że wynajmowanie willi przez Stanisława Karczewskiego jest znacznie korzystniejsze dla budżetu, niż gdyby miał on korzystać z mieszkania w Warszawie. Wiele osób łapało się za głowę po takim oświadczeniu, choć CIS jest przekonane, że w tych słowach nie ma cienia przesady. Pojawiły się argumenty, które mają to potwierdzić.

- Wynajmowanie willi od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest korzystniejsze dla budżetu państwa: środki na wynajem służbowego mieszkania trafiają z budżetu Kancelarii Senatu do budżetu KPRM (pozostają w kasie państwowej), ponadto SOP nie ponosi kosztów dodatkowej ochrony. Gdyby marszałek wynajmował mieszkanie „na mieście”, Służba Ochrony Państwa musiałby organizować ochronę takiego lokalu - czytamy w oficjalnym komunikacie, który tłumaczy taką praktykę.

Stanisław Karczewski ma wiele przywilejów z racji swojej funkcji

To jednak nie koniec oświadczenia CIS. 

- Marszałek Senatu korzysta z pomieszczeń wynajmowanych od Centrum Obsługi Administracji Rządowej od 2016 r. Opłata za korzystanie z obiektu to 5 601,85 zł netto miesięcznie. Zgodnie z umową, najemca zobowiązał się do pokrywania opłat za korzystanie z obiektu, a w stawce czynszu zawarte są wszystkie koszty związane z utrzymaniem obiektu - tłumaczy dalej CIS.

Dzisiaj grzeje: 1. 19,5% Polaków uważa, że problem lotów Marka Kuchcińskiego został już w pełni rozwiązany
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Stanisław Karczewski i broniące go Centrum Informacji Senatu tłumaczą się więc dość kontrowersyjnie, dodając, że ceny za wynajem willi nie wzrosły, a koszty sprzątania i prania polityk pokrywa sam. Internauci twierdzą jednak, że nie jest to absolutnie żadna wymówka, bo słowa o tańszych opłatach, niż w przypadku wynajęcia mieszkania brzmią groteskowo. 

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Posunął się do strasznej rzeczy, żeby naciągać kobiety na pieniądze. Nie miały szans z jego oszustwami
  4. Dzieci konały w płomieniach, najmłodsze miało 8 miesięcy. Koszmarne wiadomości z zagranicy obiegły media
  5. W biały dzień skatował i brutalnie zgwałcił 8-latkę. Dzień wcześniej sąd zwolnił go do domu
  6. Finalistka "Tańca z gwiazdami" trafiła do szpitala. "To najgłupszy wypadek w moim życiu"

źrodło: Radio Zet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu