Z tego robi się już kabaret! Kolejna afera z rodzinnymi lotami w PiS, Kuchciński nie jest jedyny

Z tego robi się już kabaret! Kolejna afera z rodzinnymi lotami w PiS, Kuchciński nie jest jedyny

Stanisław Karczewski także latał samolotami z rodziną na pokładzie? Kolejna afera, tym razem z Marszałkiem Senatu, właśnie wybuchła. Obywatele są oburzeni. Okazuje się, że podatnicy mogli opłacać bilety nie tylko rodzinie Kuchcińskiego.

Stanisław Karczewski latał samolotami rządowymi, a podczas podróży miała mu towarzyszyć małżonka, a także wnuki - informuje "Gazeta Wyborcza". Jak wskazują oficjalne dokumenty, lot odbył się w marcu ubiegłego roku.

Stanisław Karczewski za pieniądze podatników poleciał do Węgier

W marcu 2018 roku Stanisław Karczewski, o czym poinformowała "Gazeta Wyborcza", wybrał się z wizytą do Budapesztu (stolicy Węgier). Jak przyznał podczas briefingu prasowego - podczas służbowych lotów zdarzało mu się zabierać ze sobą na pokład małżonkę.

 - Owszem zdarzały się sytuacje, w których byłem zapraszany do złożenia wizyty z małżonką. Było kilka wizyt, które odbyłem w towarzystwie żony - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Co ciekawe, jak wskazuje "Gazeta Wyborcza", Marszałek Sejmu pytany o loty z rodziną za pierwszym razem ponoć powiedział, że takowe nigdy się nie odbyły. Jak stwierdził później podczas konferencji prasowej, podczas jednego z lotów oprócz żony towarzyszyły mu także wnuki, ale za ich przelot zamierzał zwrócić wszystkie koszta.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak informuje  portal "NaTemat", dzisiaj przez chwilę każdy mógł mieć dostęp do listy lotów, które Marszałek Senatu odbył 1 stycznia 2018 roku. Były to loty specjalne, tak jak w przypadku Marszała Sejmu, czyli o statusie tzw. "HEAD", a więc wymagającym zachowania specjalnych środków bezpieczeństwa (co za tym idzie - kosztującym znacznie więcej, niż zwykły lot). Niestety, po chwili lista zniknęła z Internetu. Po jakimś czasie lista dziwnym trafem ponownie trafiła na oficjalną stronę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmarne wiadomości, trąba powietrzna uderzyła na południu Polski. Zagrożone kolejne regiony

2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Biorąc pod uwagę medialne afery można mieć poważne wątpliwości co do tego, czy aby politycy PiS uczciwie wykorzystują powierzone im przez podatników pieniądze. W tym momencie ws. pierwszego polityka, wokół którego najpierw wybuchła afera, czyli Marka Kuchcińskiego, ruszyło już oficjalnie śledztwo, które uruchomione zostało przez anonimową osobę. Jak podaje "Fakt" nie jest to polityk. Obywatel doniósł do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marszałka Senatu. Choć afera wokół lotów jest bardzo podejrzana i budzi ogromne kontrowersje, to jednak należy poczekać na efekty śledztwa prokuratury, a także dziennikarzy.

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu