Krystyna Pawłowicz znana jest z kontrowersyjnych, agresywnych wypowiedzi, w których często zapomina o kierowaniu się językiem dyplomacji. Jej bezpośrednie stwierdzenia wywołują szczególnie wiele emocji, gdy kierowane są w stronę osób znanych i lubianych przez wielu wyborców. Tak właśnie było i tym razem.

Kultowy aktor Piotr Fronczewski jakiś czas temu wystąpił w krótkim nagraniu, które opublikowane zostało na Facebooku przez profil Wolne sądy. Artysta wypowiedział się stanowczo na temat polskiego wymiaru sprawiedliwości, apelując do obywateli o ponowne przemyślenie kwestii reform proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

– Po to właśnie są niezalezne sądy i niezawiśli sędziowie. Mają chronić zwykłych obywateli przed opresją ze strony władzy, mają kierować się prawem, a nie lojalnością wynikającą z partyjnego nadania – stwierdził bezpośrednio Fronczewski, ostrzegając przez upolitycznieniem sądów. Natychmiast postanowiła mu więc odpowiedzieć posłanka Krystyna Pawłowicz.

– Pan Piotr Fronczewski, bardzo dobry aktor właśnie świadomie /?/ przyłączył się do oficerów byłej SB, mazgułów od „kulturalnego stanu wojennego”, bojówek zadymiarzy nienawidzących modlących się ludzi i „wyjątkowej kasty”, której „sprawiedliwości” najwyraźniej jeszcze w swym życiu miał szczęście nie poznać. Stanął dziś tam, gdzie dawniej stało ZOMO – napisała w bardzo bezpośredni sposób polityk. Nie był to jednak jeszcze koniec kontrowersyjnej wypowiedzi.

– Można jeszcze jakoś zrozumieć niektóre rozhisteryzowane emerytowane i przedemerytalne koleżanki ze sceny pana Fronczewskiego. Ale jego – szkoda, bo w pamięci o nim pozostanie już – jak plama – ta jego ostatnia, niestety, antypolska „rola”.
Scena jednak bardzo odgradza od realnego życia, a izolowanymi łatwo, jak widać, TVN-owi, Gazecie Wyborczej, różnym piątym kolumnom, histerykom i cwaniakom manipulować – dodała posłanka, czym zadziwiła tysiące internautów. Sam Piotr Fronczewski w żaden sposób nie odniósł się jednak jeszcze do jej słów.

Fot. Facebook

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również