Stan klęski żywiołowej
Pikio.pl
Monika Majko - 6 Maja 2020

Właśnie powstała uchwała wzywająca rząd do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej

Stan klęski żywiołowej w Polsce może stać się faktem - powstał projekt ustawy wzywającej rząd do natychmiastowego działania. Senat przyjął ją w środę wieczorem.

Stan klęski żywiołowej może już niedługo zostać wprowadzony na terenie naszego kraju. W środowym głosowaniu Senat przyjął projekt ustawy wzywającej polski rząd do natychmiastowego działania w celu wprowadzenia jej w życie. Ma to związek m.in. z planowanymi wyborami prezydenckimi.

Stan klęski żywiołowej w Polsce może stać się faktem, Senat przyjął projekt ustawy

Projekt uchwały o wprowadzenia stanu klęski żywiołowej w Polsce złożyła grupa senatorów KO i Lewicy. Debata nad nową ustawą trwała kilka godzin, w środę odbyło się drugie czytanie na posiedzeniu plenarnym Senatu. Podczas głosowania za opowiedziało się 51 senatorów, a przeciwko ustawie zagłosowało 49. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Karol StrasburgerKarol Strasburger właśnie przekazał radosną nowinę. Ma powody do świętowaniaCzytaj dalej

Ustawa ma związek m.in. z zaplanowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi. W projekcie podkreślono, że przesunięcie wyborów, które umożliwia wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na terytorium całego kraju, pozwoli na koncentrację wszystkich sił politycznych, administracji państwowej i samorządowej na zwalczaniu pandemii koronawirusa.

- Naszym zdaniem - wnioskodawców - powinniśmy odsunąć termin wyborów o co najmniej cztery miesiące, aby politycy nie mieli pretekstu do zajmowania się wyborami - przekonywał senator Jerzy Wcisła (PO) sprawozdawca projektu.

Pomysł wprowadzenia stanu klęski żywiołowej ma związek m.in. z wyborami prezydenckimi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciąża niebywała informacjaPo 40-godzinnym porodzie położna spojrzała na matkę i zamarła. Miała do przekazania niebywałą informacjęCzytaj dalej

- Przesunięcie wyborów umożliwi to, co jest dziś najważniejsze: koncentrację wszystkich sił politycznych, administracji państwowej i samorządowej - ponad podziałami - na walce z epidemią COVID-19 - napisano w uchwale.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie mieści się w głowie, co ksiądz robił z chłopcem. Musiał trafić do szpitala, ból był przytłaczający

2. Wiadomo, kiedy odbędą się wybory. Polsat News podał datę

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości nieprzychylnie odnieśli się do projektu nowej ustawy forsowanego przez senatorów KO i Lewicy. Wielu z nich przekonywało, że ustawa nie ma spójnego celu, a jej wprowadzenie nie będzie miało realnego zastosowania w walce z koronawirusem.

- Z jednej strony mówicie, że należy przesunąć wybory, aż będzie bezpiecznie, z drugiej strony odrzucacie możliwość głosowania korespondencyjnego. Nie będzie momentu, w którym nagle koronawirus wygaśnie - mówił Jacek Bogucki (PiS).

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty, które lepiej natychmiast wyrzucić ze swojej diety. Mogą wywoływać raka
  2. Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecie
  3. Naukowcy odkryli niebywałą właściwość bananów. Mają rzecz cenniejszą od witamin
  4. Cudowna receptura naszych babć na mocne i zdrowe włosy. Przestaną wypadać już po pierwszym użyciu
  5. Przepis na idealny krupnik. Sekretem jest jeden składnik, o jakim mało kto myśli przy gotowaniu
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News