Kwestia rekonstrukcji rządu pojawiała się w medialnych przekazach od tygodni. Dziś nadszedł kres wyczekiwania, a ekipa rządząca postanowiła odkryć karty. Wiemy już, którzy ministrowie zasiądą w gabinecie Mateusza Morawieckiego. 

Dziennikarze, politolodzy oraz politycy od dłuższego czasu prześcigali się w dywagacjach na temat zmiana w rządzie. Po wyborze nowego premiera spekulacje tylko przybrały na sile. Dziś ujawniono najbardziej wyczekiwaną informację w Polsce. Oto nowi ministrowie w rządzie PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Rekonstrukcja rządu to PRZYKRYWKA! PiS chce ukryć te TRZY sprawy

Ministrowie w rządzie Morawieckiego

Mateusz Morawiecki poza otrzymaniem stanowiska premiera, zachował również fotel ministra rozwoju i finansów. Beata Szydło otrzymała tekę wicepremiera. Na swoich stanowiskach zostają Piotr Gliński, Mariusz Błaszczak oraz Jarosław Gowin. Nie doszło również do zmian na czele resortów rolnictwa, spraw zagranicznych, infrastruktury i budownictwa, środowiska, sprawiedliwości, edukacji narodowej, zdrowia, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, cyfryzacji, turystyki i sportu oraz energii. Na stanowisku szefa MON pozostał również typowany przez wielu ekspertów Antoni Macierewicz.

Ministrami-członkami rady ministrów pozostali również Beata Kempa, Mariusz Kamiński, Elżbieta Witek i Henryk Kowalczyk.

ZOBACZ TAKŻE: Rekonstrukcja wstrzymana! Właśnie aresztowano…

Decyzja została ogłoszona dziś po godzinie 17 w Pałacu Prezydenckim. Zaprzysiężenie rządu Mateusza Morawieckiego kończy 2-letni okres, podczas którego na czele polskiej władzy wykonawczej stała Beata Szydło. Politycy PiS porównują roszady na szczytach władzy do zmian, które zachodzą w zespole piłki nożnej. Zgodnie podkreślają, że PiS jest drużyną, w której tego rodzaju zmiany są naturalne, a żadne ze stanowisk nie jest gwarantowane do końca kadencji rządu.

Lubię porównywać mój rząd do polskiej drużyny narodowej (w piłce nożnej) i myślę, że mieliśmy udaną pierwszą połowę. Wygrywamy – mówiła w jednym ze spotów Beata Szydło.

Teraz „kapitanem” drużyny, w której nie doszło do żadnych głośnych transferów jest Mateusz Morawiecki, natomiast Beata Szydło otrzymała stanowisko wicepremiera. Wszystko wskazuje więc na to, że nowi-starzy ministrowie otrzymają kolejne dwa lata pod wodzą nowego premiera.

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat


Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

...

Zobacz również