Kolejne ofiary na Sri Lance. Nie żyje 15 osób, w tym dzieci

Kolejne ofiary na Sri Lance. Nie żyje 15 osób, w tym dzieci Źródło: Screen/youtube/Telewizja Republika

Sri Lanka kolejny raz stała się miejscem niewyobrażalnej tragedii. Zgodnie z najnowszymi informacjami znów zginęło tam 15 osób, a wśród nich były niestety również dzieci.

Sri Lanka od dawna obserwowana jest uważnie przez media na całym świecie. W czasie Wielkanocy doszło tam do całej serii przerażających ataków, w których zginęło ponad 250 osób, a setki zostało rannych. Mieszkańcy jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po tej tragedii, a już pojawiły się kolejne, mrożące krew w żyłach informacje. 

Jak wynika z najnowszych doniesień, na Sri Lance rozegrał się kolejny dramat, który znów niósł za sobą krwawe żniwo. Miały tam miejsce trzy wybuchy, po których zorganizowano potężną obławę na zwolenników Państwa Islamskiego. Niestety w wyniku brutalnych zajść na ulicach, znów zginęło 15 osób. Wśród nich były również niestety małe dzieci

Sri Lanka znów stała się miejscem tragedii. Zamachowcy otworzyli ogień

Jak informuje policja, na Sri Lance trzech terrorystów wysadziło się w powietrze, w wyniku czego zginęły 3 kobiety oraz sześcioro małych dzieci. Przypuszcza się, że wszyscy przebywali wtedy w siedzibie położonej niedaleko miasta Kalumnai. Uznawało się ją do tej pory za azyl islamistów. Trzech samobójców znaleziono martwych poza budynkami. 

Funkcjonariusze wspierani przez żołnierzy natychmiast urządzili obławę, która trwała ponad godzinę i miała wyjątkowo brutalny charakter. 

- Zamachowcy otworzyli ogień do komandosów, gdy ci w nocy próbowali szturmować ich siedzibę - poinformował rzecznik armii, Sumith Atapattu. 

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, w wyniku starcia życie stracił również jeden cywil. Wszystko działo się w miejscu, gdzie wcześniej przywódcy Państwa Islamskiego nagrywali film, w którym potwierdzili, że są odpowiedzialni za wielkanocną serię zamachów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na miejscu masakry znaleziono prawdziwy arsenał

Ostatecznie obława zakończyła się sukcesem służb mundurowych, które następnie przeprowadziły oględziny terenu. Odkryto tam wiele przedmiotów należących do terrorystów i prawdziwy arsenał broni. Na miejscu znajdowała się flaga Państwa Islamskiego oraz mundury. Oprócz tego zamachowcy mieli przy sobie aż 150 lasek dynamitu, których obecność wskazywać może na planowanie dalszych zamachów. 

Oprócz tego funkcjonariusze trafili również na stalowe kulki z łożysk, którymi wypełniano bomby. Jak podają media, w obławie uczestniczyło łącznie ponad 10 tysięcy funkcjonariuszy policji oraz wykwalifikowanych żołnierzy. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 50? Odejmij sobie lat włosami
  3. Nowa ostro przesadzona stylizacja 14-letniej Roksany właśnie wywołała piekielną burzę
  4. Decyzja młodej matki rozjuszyła księdza. Tuż przed porodem i od razu po zaczął żenujące kazania w kierunku Moniki
  5. Anna Mucha szaleje bez stanika. Długo nie zapomnicie tych widoków (Zdjęcia)
  6. TVN przekazał porażające alarmy pogodowe wydane przez służby. Nadciąga zagrożenie

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News