Skarbówka robi nalot na największą galerię handlową w Polsce! Centrum, w którym zakupów dokonywało miliony ludzi z całej Europy, teraz jest praktycznie martwym punktem.
Szokujące doniesienia z Wólki Kosowskiej. Choć jest to niewielka mieścina w powiecie piaseczyńskim pod Warszawą, to sławy przysporzyły jej ogromne hale targowe, które są jednym z najsłynniejszych w Europie Środkowej miejsc handlowych.

Skarbówka robi nalot na galerię handlową

Okazuje się, że jest to również jedno z największych skupisk handlowych, gdzie do sprzedaży wprowadzane są nielegalnie podrabiane produkty. Od początku grudnia centrum handlowe przeżywa istny nalot służb celno-skarbowych.
Na początku grudnia funkcjonariusze zabezpieczyli setki tysięcy podróbek, których wartość szacuje się na około 60 mln zł. Zarekwirowane produkty zostały przewiezione do magazynów Urzędu Celno-Skarbowego w ponad 200 samochodach typu dostawczego.

Urzędnicy wprowadzili rygor

Miejscowi handlarze podróbkami poniesienie takich strat mają wkalkulowane w koszty, są świadomi tego, że czasem urzędy ich kontrolują. I nad tym mogliby przejść do porządku dziennego, gdyby nie fakt, że funkcjonariusze tym razem zawzięli się na nich naprawdę porządnie. Teraz inspektorzy skarbowi codziennie czuwają przy wszystkich wejściach do centrum handlowego i dokładnie sprawdzają wnoszone przez sprzedawców towary.

Działają według planu, który wyszedł od premiera Morawieckiego

Ministerstwo finansów we współpracy z premierem Mateuszem Morawieckim postanowiło wziąć się za czarny rynek, w którym obraca się towarem nielegalnego pochodzenia i podróbkami.
– Reforma administracji skarbowej, którą przeprowadziliśmy dzięki wsparciu Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego daje nam nowe możliwości walki z przestępczością gospodarczą, nawet w tak trudnych obszarach, jak zorganizowany nielegalny handel na dużą skalę. Uprawnienia, które po wprowadzeniu KAS posiadają urzędy celno-skarbowe, pozwalają na przeprowadzenie skutecznych działań wymierzonych w czarną i szarą strefę. Będziemy koncentrować się na likwidacji zarówno obrotu nielegalnym towarem jak i nielegalnego obrotu towarem legalnym – bo z takimi patologiami mamy tam do czynienia. Nasze działania w Wólce Kosowskiej będą miały charakter ciągły, a nie incydentalny – powiedział Marian Banaś, wiceminister finansów i szef KAS.

Funkcjonariusze walczą codziennie z podróbkami w Wólce

Urząd Celno-Skarbowy bardzo zaangażował się w zwalczanie handlu podróbkami w Wólce Kosowskiej. Z tego względu podjęto szereg niezbędnych według nich działań.
– Wprowadziliśmy 24-godzinne monitorowanie całego obszaru oraz przeprowadzamy zintensyfikowane czynności kontrolne i dochodzeniowo-śledcze. Realizowana jest kontrola drogowa w punktach na drogach dojazdowych do Wólki Kosowskiej. W całodobową akcję drogową zaangażowanych jest blisko 100 funkcjonariuszy – wyjaśniał Marcin Kopczyk, Naczelnik Mazowieckiego UCS.